1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “İhraç kararı doğru değil”

“İhraç kararı doğru değil”

Osman Nuri Şenol, genel merkezin ihraç kararı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

A+A-

Arkadaşları ile kapatmadıkları eski şube binasında açıklama yapan Şenol, demokratik kurumlarda seçimle gelen kişilerin ancak seçimle görevden alınacağını hatırlattı. Genel başkan Veli Beysülen’in yaklaşan kongre süreci nedeni ile birçok şubenin yöneticilerini ya görevden aldığını ya da ihraç ettiğini söyleyen Şenol, Beysülen’e en iyi cevabın 3. Sulh Asliye Ceza Mahkemesi’nin kendisine yöneltilen suçlamaları boş çıkartmasıolduğunu kaydetti. Şenol, Beysülen’i genel başkan olarak kabul etmediklerini de sözlerine ekledi.

 

Kongre hesapları yapılıyor

İki yıldan beri Emekli-Sen’de yaşanan olayların kişisel olaylar olmadığına dikkat çeken Şenol, “Emeklilerin hak ve çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi doğrultusunda görev yapılması gerekirken, Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen'in görevini yerine getirmediğini söylüyoruz. Bu nedenle kendisine Türkiye genelinde bir muhalefet oluşmuştur. Genel Başkan Veli Beysülen kendisine muhalif İstanbul Kadıköy, Beyoğlu, Kartal, Kırklareli, Kocaeli ve Ankara Keçiören şubelerini görevden almış ve yöneticilerini de ihraç etmiştir. Bu ihraçların özellikle şubelerin kongre dönemlerine denk getirilmesi yapılacak genel kongrede kendini seçtirecek delegasyon hesabına dayanmaktadır”dedi.

 

Hukuk bizi haklı çıkarttı

Üyelerin özgür iradeleri ile seçilen kişilerin yine seçimlerde göreve getirenlerin görevden almayı yapabileceğini söyleyen Şenol, ayrıca ihraç kararının sadece genel kurul üyelerinin kararı ile alınabileceğini belirtti. Böyle bir kararın olmaması nedeni ile yazılanların doğru olmadığını söyleyen Şenol, Veli Beysülen’i genel başkan olarak tanımadıklarını kaydetti. Kendisinin görevden alınma gerekçelerinin mahkemeye taşındığını ve 3. Sulh Asliye Mahkemesi'ne de açtıkları davayı kazandıklarını söyleyen Şenol, iddialar ve iddialara dayandırılan gerekçeler mahkemece geçersiz kılındığını kaydetti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.