1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. İçerik Ajansı Seçmenin Püf Noktaları
İçerik Ajansı Seçmenin Püf Noktaları

İçerik Ajansı Seçmenin Püf Noktaları

Birazcık araştırma yapıldığı zaman çevremizde içerik işlerimizi yürütebilecek pek çok içerik ajansı görebilirsiniz.

A+A-

Peki, bu ajansların içerisinden sizin markanız için en doğru ajansı nasıl bulacaksınız ve bunu seçmenin püf noktaları var mıdır? İçerik ajansı seçerken dikkat edilmesi gereken birçok özellik var. Bunun yanında birçok da seçenek var. Bu sebepten hangi içerik ajansı daha uygun araştırması yapılırken sonsuz bir girdaba giriliyor. Bu girdaba girmemek için bazı püf noktaları göz önüne alırsak, seçim aşamasında önümüze çıkan yol daha aydınlık olacaktır. Dikkatli bir araştırma yapar ve yol gösterici unsurları bilirsek kaliteli içerik ve iyi bir içerik ajansı bulabiliriz.

 

İçerik Ajansı Seçerken Yol Gösterici Unsurlar Nelerdir?

 

Gelişen dünyayla birlikte her şey çok hızlı bir değişim ve gelişim göstermekte. Bu gidişata hepimizin ister istemez ayak uydurmamız gerekiyor. Markamızı en doğru şekilde, gelişim ve değişimlerin ışığında tanıtmak istiyorsak video içerik, dijital içerik ajansı gibi tanımlar hayatımızda olmalı. Çünkü çalışacağımız içerik ajansı dijital ortamda da var olmalı. Aynı zamanda markamızı daha ileri taşımak istiyorsak sosyal medya içerikleri de bizim için çok önemli bir diğer tanım olmalı. Şuan sosyal medya en çok kullanılan ve en büyük etkiyi yaratan medya türlerinin başını çekiyor. Seçeceğimiz içerik ajansı dijital alanda da başarılı bir şekilde var olmalı aynı zamanda sosyal medya içerikleri konusunda iyi olmalı. Fevreka ailesi olarak bütün sosyal medya hesaplarının içerisinde bulunmaya özen gösteren, değişen dünyayla birlikte değişen ve kendini geliştiren bir ajanstır. İnsanların dikkatini ve algısını sosyal medya aracılığı ile başarıyla kazanmak mümkün. Doğru stratejiyle markamızı ileriye taşıyacağını veya itibar, popülarite ihtiyacı/kaybı gibi sorunlar yaşıyorsak bizi kaldırabileceğine emin olacağımız bir içerik ajansı seçmeliyiz. Buna emin olmamıza katkı sağlayacak konulardan biri ise detaylı içerik ajansı incelemesi yapmak olacaktır.

 

İçerik Ajansını İnceleme

 

İçerik ajansı incelemesi yaparken dikkat etmemiz gereken pek çok detay olduğuna değinmiştik. Dikkat etmemiz gereken unsurları şu şekilde sıralayabiliriz;

-İçerik ajansı hangi markalar ile çalışmış ve çalıştığı markaları biz ne kadar tanıyoruz? Eğer markamızın tanınır bir marka olmasını istiyorsak öncelikle bakmamız gereken detaylardan birisi budur. Eğer tanınan ve başarılı markalar ile anlaşmış ve çalışmış ise bu, seçmeyi düşündüğümüz içerik ajansı seçiminde olumlu bir unsur olacaktır.

-Markamız için bir web sitesi tasarlatmak istiyorsak ilk olarak seçmeyi düşündüğümüz içerik ajansı web tasarımı yapıyor mu, yapıyorsa kendi sitesinde nasıl bir web tasarımı seçmiş buna bakmalıyız. Eğer başarı bir web sitesine sahipse bu işte iyi bir içerik ajansı bulmuşuz demektir.

-Markamız için kaliteli içerik üretmek istiyorsak yine o içerik ajansının kendi içeriklerini gözden geçirmeliyiz. Aradığımız kalite ve anlaşılırlık var ise yine seçimimize etkisi olacaktır. Bu alanda ilgili bilgi alabileceğimiz bir içerik ajansı seçmeliyiz. Çünkü eğer bu alanda bizim bilmediğimiz veya dikkat etmediğimiz etkenleri bize gösterirse yine olumlu bir unsur oluşacaktır.

İçerik ajansının markamıza bir şeyler katıyor olması çok önemli. Bu hem markamızı ileriye taşıyacak hem de köklü, ileriye dönük kazanımlar yaratacaktır. İçerik ajansı seçerken o ajansta muhatap olduğumuz kişi, istediğimiz şeylerin halledilme hızı ve nasıl olacağı hakkında bilgilendirmeler alabilirsek o içerik ajansına karşı güven ve eminlik kazanabilir, ne yaptığımızı bilir şekilde devam edebiliriz. Fevreka içerik ajansı müşterilerin isteklerini her zaman ön planda tutan ve markanın değerlenmesine önem veren bir ajans olduğu için, markanızı gözünüz kapalı bir şekilde emanet edebileceğiniz bir ajanstır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.