1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Her yaştan bireye terapi imkanı!

Her yaştan bireye terapi imkanı!

Çayırova Belediyesi tarafından hizmete sunulan Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri genişletilerek ÇADEM olarak faaliyete geçirildi.

A+A-

 

Çayırova Belediyesi tarafından hizmete sunulan Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri genişletilerek ÇADEM (Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi) olarak faaliyete geçirildi. Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kadın Danışma ve Sosyal Projeler birimi bünyesinde oluşturulan Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi hizmet ağını genişletilerek haftanın beş günü hizmet veriyor. Salı ve Cumartesi günleri arası sabah 10.00 ve 17.00 arasında hizmet veren ÇADEM’de konularında uzman Psikologlar görev yapıyor. 

 

Haftada 5 Gün Hizmet Veriliyor

 

Toplum ruh sağlığının korunmasına ve güçlendirilmesine destek sağlamak, aile ve bireyin gelişimine yardımcı olmak üzere hizmete sunulan Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi haftanın beş günü hizmet veriyor. Aile-çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlığı alanlarında hizmet veren merkezde Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 10:00-17:00 saatleri arasında, uzman psikolog tarafından görüşme ve terapi hizmeti sağlanıyor.  

Her Yaştan Bireye Terapi İmkanı 

İletişim güçlükleri, çocuklarda davranış bozukluları, kaygı-korku, öğrenme güçlükleri, depresyon, stres, sınav kaygısı, uyku bozuklukları, duygusal durum bozuklukları gibi birçok konuda psikolojik danışmanlık hizmeti sunuluyor. Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi hizmetlerinden yaralanmak isteyen vatandaşların Çayırova Belediyesi hizmet binası içerisinde bulunan Kadın Danışma ve Sosyal Projeler birimine başvuru yapmaları ya da 0262 743 79 09 dahili 1122 numaralı telefondan randevu almaları yeterli oluyor. 

 

Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi Ücretsiz Hizmet Veriyor

 

Çayırova Belediyesi’nin sosyal projelerinden olan ÇADEM’de bütün bu hizmetler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Tüm Çayırova’lı vatandaşlara ücretsiz bir şekilde hizmet veren ÇADEM de terapi sürecinde gizlilik esasına büyük önem gösteriliyor. Terapinin ne kadar süreceği yardım alınan konuya ve kişisel ihtiyaçlara göre psikolog ve danışanla birlikte belirleniyor. Psikologlar gereken yerlerde yönlendirme önerebiliyor. 

 

Verilen Hizmetler

 

Depresyon

Panik Atak 

Evlilik 

İlişkiler

Kişilik Problemleri 

Grup Psikoterapisi

Cinsel Problemler

Evlilik Problemleri 

Yeme Problemleri 

Toplum İçine Çıkamama

Kardeş Kıskançlığı

Sınav Kaygısı 

Dikkat Eksikliği

Kilo Problemleri

Okul Fobisi

Çocuklarda Davranış Problemi

Tikler

Uyku Problemi

Tuvalet Problemi

Aile Danışmanlığı

Eşler Arasında Aldatma

Etkileşimin Azalması 

Sözlü veya Fiziksel Şiddet

Anlaşılmamışlık ve Önemsenmemişlik

Eşlerin Ailelerinin Evliliğe Olumsuz Etkisi

Aile İçi İletişim Sorunları

Ailede Yaşanan Hastalık Evden Ayrılma ya da Kayıp Sonrası Sorunlar

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.