1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Haziran Meclisi'nde yolsuzluk iddialarına yanıt!

Haziran Meclisi'nde yolsuzluk iddialarına yanıt!

Haziran ayı olağan meclisinde konuşan Cemil Yaman kamuoyunda kendisi ve meclis üyeleri ile ilgili çıkan haberler konusunda "Bu yola çıkarken kefen giyerek çıktım. Boğazımdan bir lokma haram geçmemiştir.”dedi.

A+A-

Haziran ayı olağan meclisi geçtiğimiz ün Dilovası Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşti.Meclisin açılış konuşmasını yapan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman son günlerde kamuoyunda kendisi ve meclis üyeleri ile ilgili çıkan haberler konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Yaman yaptığı açıklamada “Bedeli ne olursa olsun bu şehrin insanları güzel yaşanabilir bir Dilovası’n da yaşaması için ne gerekiyorsa yaparım. Bu yola çıkarken kefen giyerek çıktım. Boğazımdan bir lokma haram geçmemiştir. Bugünden sonrada geçmeyecektir. Biz hizmet etmeye devam edeceğiz.”dedi.

 

 

 

 

Haziran ayı olağan meclisi geçtiğimiz gün Dilovası Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşti. Meclisin açılış konuşmasını yapan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman son günlerde kamuoyunda kendisi ve meclis üyeleri ile ilgili çıkan haberler konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Yaman, meclis üyesi arkadaşlarıma bilgi veriyorum diyerek başladığı konuşmasında; “ Üç yılı aşkın süredir milletimize hizmetkârlık yapıyoruz. Ben ve meclis üyesi arkadaşlarım ve belediye personelim onurlu bir şekilde hizmet etmeye çabalıyoruz. Tabi hizmet ederken hatalarımız olmuyor mu? Oluyordur tabiî ki neticede hepimiz insanız ama niyetimiz hep halkımıza hizmet etmek olmuştur.

 

 

 

HALK GEREKEN CEVABI VERECEKTİR

 

 

 

Ülkemizde artık siyaset anlayışı değişmiştir. Geçmişten günümüze değişen bu hizmet anlayışı içersinde gerek geçmişte ve gerekse şimdi hem ülkemizde hem de Dilovası’n da kirlilik üreten yöneticiler oldu. Ben onları meslektaşım olarak görmedim. Bunlar geçmişte de vardı şimdide vardır. Siyaset anlayışları bel altı siyaset olarak gören bu insanlar her partide mevcut olabilir. Siyasetlerini kirlilik üzerine kuranlar bu toplum tarafından gereken cevabı alacaktır. Son süreçte bu anlayışla bel altı siyaset yaparak prim yapmak isteyenler oluyor. Birileri de buna çanak tutuyor.

 

 

 

200 MİLYON TL HİZMET YAPTIK

 

 

 

Dilovası geçmişten bu güne bakıldığında son üç yılda aldığı hizmet kadar hiçbir dönem almamıştır. Bu sadece Dilovası Belediye Başkanının, Meclis üyelerinin ve personelin başarısı mıdır? Hayır! Bu başarı bu kentte oturan herkesin başarısıdır. Biz Dilovası’na hep birlikte hizmet ediyoruz. Allah’a şükür ki çokça iyi bir ortam var. Gerek hükümetimiz, gerek Büyükşehir Belediyemiz, Valimiz iyi bir şekilde koordinasyon kurulmuş ve son üç yılda Dilovası’na yaklaşık 200 Milyon TL’lik hizmet yapılmıştır. Bunu tek tek belgeleriyle gösterebiliriz.

 

 

TENKİT VAR SUÇ YOK

 

 

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Atılan her imza bir sorumluluktur. Geçtiğimiz yıl bir teftiş dönemi geçirdik. Bu teftişte de Kocaeli’de en iyi teftişi geçiren bir belediye olarak müfettiş bey tarafından bir teşekkür aldık. Bu teftişte 2008 yılı bütçesi belediye yasası ilgili maddesinin belirttiği gibi %30’nun altında olması gerekiyor. Sözleşmeli memur almak için denilmekte. Bizim göreve geldiğimizde 2009 yılında baz aldığımız bütçe 2008 bütçesi ve 2008 yılı bütçesinde personel gideri bütçenin oranına vurduğumuz zaman %30’un altındadır. Ama 2009 yılında seçim yılında ise Tavşancıl Belediyesi ile birleşmiş ve personel bütçesi %83’lere ulaşmış. Tabi müfettiş bey durumu söyledi. Bende gereken neyse yapın tenkit etmeniz gerekiyorsa tenkit edin dedim. Bu suç mudur? Hayır değildir. Kusur olabilir ancak bu kusur ayıp değildir.

 

 

 

"KEFEN GİYDİM ÇIKTIM"

 

 

Bugün olsa ben halkıma daha hizmet etmek için personel gerekiyorsa alırım. Konu tamamen bunlardan ibarettir. Şahsıma kesilmiş bir zimmet söz konusu değildir. Bununla ilgili yazışmalarda sürüyor. Sonuçta bu suç değildir. Sözleşmeli personel çalışmış maaşını almıştır. Kamuoyunda bizim başarımızı kıskananlar hazmedemeyenler, bizim performansımızı düşürmek isteyenler bir takım yalan yanlış bilgilerle belden aşağı vurarak, halkı kandırmaya çalışıyorlar. Bedeli ne olursa olsun bu şehrin insanları güzel yaşanabilir bir Dilovası’n da yaşaması için ne gerekiyorsa yaparım. Bu yola çıkarken kefen giyerek çıktım. Boğazımdan bir lokma haram geçmemiştir. Bugünden sonrada geçmeyecektir. Biz hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

 

 

İSTEYEN GİDER BAKAR

 

 

Arsa satışıyla ilgili kamuoyuna yanlış bilgiler vererek yanıltan insanlar var. Bu güne kadar 7 tane arsa satışı yapılmıştır. 3 Tanesi Tavşancıl’dadır. Bunların içersinde hiçbir tane meclis üyesi yoktur. İsteyen gider tapu dairesinden bakabilir.” dedi. Gündeme dair açıklamalarının ardından meclis gündeminde olan 7 gündem maddesi görüşüldü.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.