Sitemize üye iseniz
aşağıdaki formu kullanınız.
Üyeliğiniz yoksa yeni üyelik kaydı yapınız

Şifremi unuttum               Aktivasyon emaili
Email adresiniz Şifreniz

Türkiye'de petrol kuyuları bulundu!

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde açılan Çiksor-3 kuyusunda, kaliteli petrol bulundu.

19 Ocak 2012 Perşembe 11:39
Türkiye'de petrol kuyuları bulundu!

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Batman Bölge Müdürlüğü’nün iki ay önce Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde açtığı Çiksor-3 kuyusunda, kaliteli petrol bulunduğu bildirildi.
 
 
Ergani İlçesi’ndeki Çiksor-3 sahasında kar altında yapılan petrol arama çalışmalarında yeni yılın ilk müjdeli haberi geldi. İki ay önce Diyarbakır - Ergani yolunun 10’uncu kilometresinde Çiksor-3 adı verilen petrol kuyusunu açan TPAO Batman Bölge Müdürlüğü sondaj ekipleri, 2 bin 760 metrede kaliteli petrole rastladı. Kuyudaki petrol gravitesinin yüksek olduğu öğrenilirken, üretim kapasitesinin ise önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacağı belirtildi.
 
 
Çiksor-3 sahasından çıkan kaliteli petrol TPAO yöneticilerinin yüzünü güldürürken, yeni sahayla ilgili geniş açıklama yapılmasının beklendiği öğrenildi. TPAO Batman Bölge Müdürlüğü’nün bu yıl bölgede toplam 76 kuyu açmayı planladığı kaydedildi.
 
 

Üye olmayan okurlarımızın yorumları "Misafir" kullanıcı adıyla yayınlanmaktadır.

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

   
Misafir  28 Ağustos 2012 Salı  22:2
ben ve beim gibiler havalara ucuyor allahim bizede bu kara elmasi nasip etsin ve cok cok cikarsa millet olarak kalkniriz yoksul azalir is sahalari acilir ve disariya ödedigmiz paramizi yatirima dönüsür ve huzur gelir ne gelirse yoksulluktan gelir zengin ülkeler arasinda yerimiz olur parasi olanin hatiri sayiliyor bu dünyada bizim arab lardan ne eksihimiz var bizdede cikar cok insallah ondan sonra ne kavga kalir ne bölücülük olur cünkü babalar evine bos gitmezler huzur gelir her haliyle türkiyeme bunu biz hak etik artik yeter bu miletin üzüldügü bu ülkede her insana toprak yer var vatanimi sevene
GAZETEDE EN ÇOK OKUMAK İSTENİLEN HABER TÜRÜ
Editörün Seçtikleri