1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GYTE ve Mimarlar Odası işbirliği yapacak!

GYTE ve Mimarlar Odası işbirliği yapacak!

GYTE Mimarlık ile Mimarlar Odası işbirliği yapacak.

A+A-

Gebze Mimarlar Odası başkanı Salih Işık, GYT Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Tülay Esin ve Dekan Yardımcısı  Doç Dr. Nilay Coşgun’u ziyaret ederek, iki kurum arasında işbirliği yapılması için ne gibi çalışmalar yapılacağını ele aldılar. Görüşmede, mimarlık öğrencilerinin  stajına yardımcı olunması, mesleki alanda ortak etkinlikler düzenlenmesi, kentin sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunulması için ortak çalışmalar yapılması için adımlar atılması kararlaştırıldı.

 

 

GEBZE İÇİN DAHA FAZLA BÜTÜNLEŞME

 

 

Yönetim kurulu üyeleri Medine Bulut ve Suat kaplan’ın da hazır bulunduğugörüşmede, konuşan GYT Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Tülay Esin, “ Türkiye’de 2 adet Teknıloji Üniversitei var. Bunun da biri gebze GYTE. Bu büyük bir farklılık ve kazanım. Lisans üstü eğitim ve akademik çalışmalar için kurulan bu üniversite, şimdi ise  yıllarda lisans eğitim amaçlı öğrenci de  almaktadır. Mimarlık bölümünde 120 lisans  öğrencisi eğim görmektedir. Konumu itibari ile biraz  Gebze’den kopuk kalması öğrenci etkileşimi açısında Gebze ile bağ kurulamamaktadır. Öğrenci potansiyelinin olduğu yerlerde kentli nufusun ve kentli olmanın değerleri daha çok aktive edilmektedir. Sosyal yaşantının zayıflığı bizide üzmektedir. Bizler elimizden geleni Gebze için yapmaktayız” dedi.

 

 

MESLEKİ DAYANIŞMA ORTAK ETKİNLİK

 

 

Mimarlar Odası Başkanı Salih Işık ise, “GYTE’nin varlığı bizlere güç vermektedir. Mimarlık bölümlerinin olması ortak projelerde etkinlik yapmamızı sağlayacaktır. Yapacağınız etkiliklerin Gebze’yi ilgilendiren önemli konularda daha fazla yanınızda olacağız. Okulunuzda yaz dönemlerinde öğrencilenize yardımcı olmak, onları mesleki başarıyı kazandırmak için stajerlik dönemlerinde yardımcı olacağız. Gebze ve diğer çevre ilçeleri ile bir bütünüz. Bölgemizde, mesleki, sosyal, kültürel bir dizi etkinlik ve ortak çalışmalara imza atmak istiyoruz” şeklinde konuştu.  

 

 

İLK OLARAK ŞUBAT’TA PANEL

 

 

Görüşmede, İki kurum tarafından Gebze’nin Marka şehir olarak hangi yönünün ön plana çıkarılması, mimarlık öğrencilerine burs desteği sağlanması için ne gibi  çalışmalar yapılabileceği   gibi konuları masaya yatırılırken, şubat ayında bir panelin düzenlenmesi için görüş birliğine varıldı.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.