1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gül'den Gönül'e önemli açıklama

Gül'den Gönül'e önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül ve Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın'ı Çankaya Köşkü'nde kabul Etti.

A+A-

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül ve Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın'ı Çankaya Köşkü'nde kabul Etti.

 

 

GÖNÜL KÖŞK'TE

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı FatmaŞahin, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Kocaeli

Milletvekili Azize Sibel Gönül ve Gümüşhane Milletvekili Kemalettin AYDIN'ı Çankaya köşkü'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ile Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan ''Biz de varız'' bildirgesine imza attı.

 

 

"BİZ DE VARIZ"

 

Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin,  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül ve Komisyon Başkanvekili Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın tarafından sunulan bildirge Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından imzalandı. Çankaya Köşk'ünde, ''Biz de Varız'' bildirgesi hakkında bilgi veren Gönül, Cumhurbaşkanı'na bildirgeye yönelik desteklerinden ötürü teşekkür etti. Kampanyaya, tüm erkek milletvekillerinin destek verdiğini anlatan Gönül, amaçlarının erkekleri kadına yönelik şiddet karşıtı tutumun içerisine çekmek olduğunu ifade etti.

 

 

"ŞİDETTİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ"

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla çeşitli kampanyalar yürüttüğünü ifade eden Sibel Gönül, Bildirgeyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in de imzaladığını anımsatarak katkılarından ötürü Cumhurbaşkanına teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ''Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Kadına yönelik şiddete seyirci kalmayacağımızı belirterek, bildirgeyi imzalıyorum'' dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.