1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. "Güç için kurumsallaşmalıyız"

"Güç için kurumsallaşmalıyız"

Gebze Ticaret Odası ve Hydron Danışmanlık işbirliği “Kurumsallaşma ve Kurumsallaşmanın Yeni Türk Ticaret Kanunundaki Önemi” konulu bir bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

A+A-

Gebze Ticaret Odası (GTO) ve Hydron Danışmanlık işbirliği “Kurumsallaşma ve Kurumsallaşmanın Yeni Türk Ticaret Kanunundaki Önemi” konulu bir bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Haydar Koçak’nın konuşmacı olarak yer aldığı seminerde konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler; Aile şirketlerinde girişimcilik motivasyonunun kurumsallaşma anlayışı ile birleştirilebildiği oranda uzun süreli faaliyet gösteren, uluslararası alanda başarılı olan Türk Şirketi sayısının artmasının söz konusu olabileceğini söyledi.

 

 

KURUMSALLAŞMA ASINA ADIMLAR ATILMALI

 

 

Kurumsallaşmanın aile şirketlerinin ömrünü uzatacağına değinen Nail Çiler; aile şirketlerinin ömrünün yaklaşık 24 yıl olduğunu söyledi. Çiler; “Aile şirketleri uzun ömürlü ve güçlü bir yapıya kavuşmak istiyorlarsa; kurumsallaşma konusunda somut adımlar atmalıdırlar. Aksi takdirde şirketin bir sonraki kuşakta ömrünü tamamlaması kaçınılmazdır. Aile şirketlerinde başarılı olmak için; bağımsız yönetim kurullarının bağımsız denetçiler tarafından denetlenmesi, düzenli aile toplantılarının yapılarak bir aile anayasasının oluşturulması gerekmektedir. Aile anayasasının güncelliğini yitirmemesi açısından sürekli olarak revize edilmesi, idari yapının ve mülkiyet haklarının belirlenmiş olması şirketlerin başarısını artırıcı faktörlerdendir” dedi.

 

 

GTO BİR MARKA OLDU

 

GTO olarak üye ve personel eğitimlerine ağırlık verdiklerini belirten Çiler; eğitimler konusunda Türkiye’nin önde gelen odaları arasında yer aldıklarını ve yeterli talebin gelmesi durumunda farklı alanlarda da eğitim taleplerini karşılayabileceklerini ifade etti. Hydron Danışmanlık’tan Haydar Koçak ise sunumunda; Kobiler ile ilgili istatistiki bilgilerden, kurumsallaşma kavramından, Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda kurumsallaşmanın öneminden söz etti.

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.