1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GTO’nun iftarı sanayicileri bir araya getirdi

GTO’nun iftarı sanayicileri bir araya getirdi

Gebze Ticaret Odası (GTO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar daveti Organize Sanayi Bölgeleri Yönetimlerini bir araya getirdi.

A+A-

Gebze Ticaret Odası (GTO) ev sahipliğinde Old Castle Resort Hotel’de gerçekleştirilen iftar daveti Organize Sanayi Bölgeleri Yönetimlerini, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan GTO Üyelerini, Protokolü ve Sanayicileri bir araya getirdi. İftar davetinde konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Türkiye’nin ekonomik olarak dünyada model kabul edilen bir ülke konumuna gelmesinde en büyük payın bu ülkenin üreten insanlarının olduğunu belirtti. 

 

 

GTO önemli bir davete daha ev sahipliği yaptı. GTO, hizmet alanı içerisinde yer alan OSB Yönetimlerini, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan üyelerini,  protokol mensuplarını ve sanayicileri aynı davette bir araya getirdi. 

 

 

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler: “Türkiye’nin Model Olarak Kabul Edilmesinde En Büyük Pay Üreten İnsanların”

 

 

İftar davetinde konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler; üretime vurgu yaparken Türkiye’nin ekonomik anlamda bugünlere gelmesinde sanayicinin büyük payı olduğunu söyledi. Çiler;  “Büyük özveri ve çaba harcayarak; bölgemize, insanımıza ve dolayısıyla ülkemize büyük katkılar sunan, siz değerli sanayicilerimizle bir arada olmanın hazzını yaşamak ve bölge protokolümüzle bir araya getirmek amacıyla bugünkü iftar programını gerçekleştirmekteyiz. Büyük bir mücadele ruhu ve başarının hazzı ile ülkemizin gelişmişlik düzeyinin artmasına üretimleri ile katkıda bulunan sanayicilerimizi, özverilerinizden dolayı kutlamak istiyorum. Üretimin kalbi olan bölgemiz Türkiye Ekonomisinin yaklaşık % 15’lik kısmını karşılıyor. Geçtiğimiz hafta açıklanan 500 büyük sanayi kuruluşu içerisinde 59 üyemiz bulunuyor. Hep birlikte bu gücün farkındalığını yaşıyoruz.

 

 

Sizlerle güçbirliği ve işbirliği yaparak yeni projeler geliştirmek istiyoruz. Bugün Türkiye dünyada söz sahibi olan, ekonomik yapısı ile dünya ülkelerinin model olarak kabul ettiği farklı bir noktada. Buraya gelmemizdeki en büyük pay tabi ki bu ülkenin üreten insanlarının. 

 

 

2023 vizyonunun temelinde üretim ve ihracat yatıyor. Eğer biz bu hedefimize ulaşacaksak üretimle ulaşacağız, sanayicimizle ulaşacağız. Bu noktada siz değerli sanayicilerimize önemli görevler düşüyor. Bu görevi layıkı ile yerine getirdiğinizden dolayı tüm sanayicilerimizi kutluyorum” dedi.

 

 

GTO’nun hem bölgesel hem de TOBB nezdinde çok önemli girişimlerde bulunduğunu belirten TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Çiftçi; “Bir ülkede üretim olmazsa ülkemizin can damarlarından birinin koptuğu anlamına gelir. Mutlaka üretmek lazım. Dünyada ilerlemiş bütün ülkelerin üretim güçlerinin yüksek noktada olduğunu görüyoruz. Dünyada hiçbir ülke üretmeden refaha erişemez. Ülkemiz hem üretim gücü hem de son yıllarda yakaladığı siyasi güç olarak önemli bir konuma gelmiştir. Bu konumun devam ettirilmesi hepimizin çabası ile olacaktır. Bu bağlamda Gebze Ticaret Odası’nın da önemli katkıları olduğunu meclis üyesi olarak müşahede ediyoruz. Başta Başkan olmak üzere, tüm yöneticileri, bütün profesyonel kadrosu, meclisi herkes canla başla Gebze’ye daha çok ne yapabilirim uğraşısı içerisinde. Bunların en önemlileri metro ve Batı Anadolu Lojistik Organizasyonları Projesi. GTO hem bölgesel olarak hem de TOBB nezdinde çok önemli girişimlerde bulunuyor. Birçok il odasından çok daha önde girişimlerde bulunuyor” dedi.,ü

 

 

Davette ayrıca Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Güni, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker konuşma yaparak üretim, sanayi, bölgede yaşanan değişim ve 2023 hedefleri hakkında bilgiler verdi.

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.