1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. GTO'dan bir ilk daha!

GTO'dan bir ilk daha!

Gebze Ticaret Odası (GTO) yine bir ilke daha imza atarak, MARKA Kocaeli Yatırım Destek Ofisi’ne bağlı Gebze İrtibat Bürosunu bünyesinde açtı.

A+A-

Gebze Ticaret Odası (GTO) yine bir ilke daha imza atarak, MARKA Kocaeli Yatırım Destek Ofisi’ne bağlı Gebze İrtibat Bürosunu bünyesinde açtı. 2010 yılında; küçük ve orta ölçekli işletmelere sağladığı kefaletle bu işletmelere destek veren, yatırımlarının ve işletmelerinin finansmanında banka kredisi kullanmalarını sağlayan Kredi Garanti Fonu (KGF) Gebze Şubesi GTO’da açılmıştı.

 

 

MARKA İTİBAT BÜROSU 6. KATTA

 

 

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinden sorumlu olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) Kocaeli Yatırım Destek Ofisine bağlı Gebze İrtibat Bürosu GTO Binasının 6. Katında hizmete açıldı.  MARKA, GTO bünyesinde açılan Gebze İrtibat Bürosu ile; kamu kesimi, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler arasındaki işbirliği ve eşgüdüm sağlanacak. Aynı zamanda ulusal kalkınma planı çerçevesinde belirlenen stratejiler doğrultusunda GTO üyelerine mali destekler sunulacak, bölgede yatırım yapmak isteyen girişimcilerin işlemlerini tek elden takip ederek yol gösterecek.

 

 

"BÜTÇEYE SUNULAN KATKI BÜYÜK"

 

 

İrtibat Bürosunun açılışı ile ilgili değerlendirmede bulunan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, GTO olarak yine bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Gebze İrtibat Bürosunun açılmasının önemli bir karar olduğunu ifade eden Çiler, “Sanayinin kalbi Gebze’de atıyor. Odamız bünyesinde açılan irtibat bürosu üyelerimiz açısından büyük bir avantaj. Bu sayede hizmete ulaşılabilirlik artıyor. 2010 yılında KGF’yi Gebze’ye getirdik, 2011 yılında irtibat bürolarımız aracılığıyla hizmetlerimizi ilçelerimize ulaştırdık. Bir diğer halka olarak da MARKA İrtibat Bürosunun hizmete açılmasını sağladık. İlimiz bütçeye yaklaşık 34,3 milyar dolar katkı sunarken, 2011 yılında bütçeden yaklaşık 2,7 milyar dolar harcama yaptı. Bu da demek oluyor ki ilimiz yaklaşık 13 verip 1 aldı. Bütçeye sunulan katkının yine büyük bir kısmı da bölgemizden sağlandı. İrtibat Bürosunun bölgemize ve Odamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.