1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GTO'da Meslek Komitesi toplantısı!

GTO'da Meslek Komitesi toplantısı!

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, GTO tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aktarmak ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Meslek Komite Başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

A+A-

Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, GTO tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aktarmak ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Meslek Komite Başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Sektörel toplantılara Oda olarak büyük önem verdiklerini belirten Nail Çiler, bu toplantıları Meslek Komite Başkanları ile devam ettirmeyi uygun bulduklarını ifade etti.

 

GTO Yönetim Kurulu Başkanı 27 Meslek Komitesinin Başkan ve Başkan Yardımcıları ile toplantı gerçekleştirdi. Meslek Komitelerinin odaların işleyişindeki önemini vurgulayan Çiler; “Odaların çalışması meslek komitelerin çalışması ile doğru orantılı. Odaları bir makine olarak düşündüğümüzde meslek komiteleri ise bu makineyi harekete geçen dişli görevini görmektedir” dedi.

 

 

"Bölge Nüfusu 47 İlden Daha Fazla"

 

 

Bölge ile ilgili (Çayırova – Darıca – Dilovası – Gebze) istatistiki bilgiler de veren Nail Çiler; bölge nüfusunun Türkiye’deki 47 ilden daha fazla olduğunu söyledi. Bölgedeki 13 bin 569 faal işyerinde 195 bin 534 sigortalı çalışanın yer aldığını ifade eden Çiler, bölgenin 2011 yılında Türkiye ihracatının yüzde 2,65’ini, ithalatının ise yüzde 9,11’ini karşıladığını sözlerine ekledi.

 

GTO’da yapılan toplantıda ayrıca, üyelerine daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için Oda bünyesinde hizmete açılan Kredi Garanti Fonu Kocaeli (Gebze) Şubesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Gebze İrtibat Bürosu ile ilgili bilgiler de verildi.

 

 

“İndirimli Akaryakıt Uygulamasından  Tüm Üyelerimizin Faydalanmasını Hedeflemekteyiz”

 

 

Türkiye’nin önde gelen odaları arasında yer aldıklarını belirten Nail Çiler, indirimli akaryakıt ve elektrik uygulamaları ile üyelerine büyük avantajlar sağladıklarını söyledi. Çiler; “İndirimli akaryakıt uygulamasından tüm üyelerimizin faydalanmasını hedeflemekteyiz. Anlaşılan firma ile protokolü imzaladık. Sistemin işleyişi ile ilgili önümüzdeki günlerde açıklama Odamız tarafından yapılacak” dedi.

 

 

İki Ayda Yeni TTK İle İlgili 3 Seminer Verildi

 

 

Eğitimlere Oda olarak büyük önem verdiklerini ifade eden Çiler; 2012 yılı ilk 2 ayı itibariyle 3’ü Yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) ile ilgili olmak üzere, 13 ücretsiz seminer düzenlediklerini ve bu seminerlere toplam 849 kişinin katıldığını söyledi.

 

 

UMEM İle 168 Kişi İstihdam Edildi

 

 

İstidam konusunda da çalışmaların devam ettiğini söyleyen Çiler, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi kapsamında açılan 19 farklı kursta eğitim gören 301 kişiden 168’inin istihdam edildiğini vurguladı. 

 

 

Elektronik Arşiv Çalışmaları Devam Ediyor

 

 

Teknolojik gelişmeleri Oda olarak yakından takip ettiklerini ve bu kapsamda üyelerinin daha hızlı hizmet alabilmeleri için elektronik arşiv çalışmalarını 2011 yılında başlattıklarını ifade eden Çiler; “Yaklaşık 1 milyon 650 bin yaprak belgenin taranarak dijital ortama aktarılmaya devam ediliyor. istem kurulumu esnasında tüm dosyalara barkodlama işlemi de yapılıyor” dedi. 

 

Çiler, ayrıca Oda tarafından yürütülen imar, meslek komite, web marketing, İhracata İlk Adım Programı, Barı Anadolu Lojistik Organizasyonları Projesi, doküman yönetim sistemi ve sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında bilgiler verirken, yapılan denetimler sonucu Odanın 2010 yılında uygulanmaya başlayan Akreditasyon Kılavuzundaki puanlama sistemine göre “A” mükemmel seviyede puan aldığını sözlerine ekledi. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.