1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Göz Altı Doldurma Uygulaması Nedir, Nasıl Yapılır?

Göz Altı Doldurma Uygulaması Nedir, Nasıl Yapılır?

Göz Altı Doldurma Uygulaması Nedir, Nasıl Yapılır?

Göz Altı Doldurma Uygulaması Nedir, Nasıl Yapılır?

A+A-

Cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybından kaynaklanan sorunlardan biri gözaltındaki morluklardır. Bu durum kişinin yorgun, yaşlı ve hasta görünmesine sebep olabilir. Gözlerin altına hafif bir dolgu uygulayarak yapılan bu tedavi, dermatologlar veya plastik cerrahlar tarafından kısa sürede yapılan bir uygulamadır.

 

İşlem uygulanacak olan alan, antiseptik çözelti ile temizlenir. Lokal anestezi yapılır, kapalı kanüller kullanılarak dolgu maddesi boşaltılır ve gözaltı alanında hacimde bir artış sağlanır. Uygulama sadece 30 dakika içinde tamamlanır. Bu uygulama 15 aya kadar kalıcı olabilir.

 

Alkol tüketimi, kullanımdan 3 gün önce durdurulmalıdır. Aktif perpetik lezyonlar döneminde gözlerin altındaki gözlerin etrafı dolmaz. Kullanmadan önce kullandığınız ilaçlar hakkında doktorunuza bilgi vermelisiniz. Bu kapsamda göz altı dolgusu fiyat 2018 yılından sonra güncel çalışmalar ile yenilenmiştir, takip etmeyi unutmamalısınız.

Dolgu İşlemi Nasıl Uygulanır?

Hekzapeptid, askorbik asit, asit, meyve asitleri, salatalık, papatya, çoban demeti, biberiye ve yaban mersini içeren ürün, 4 tel kalınlığı boyunca iğneler ile gözlerinizdeki tüylerin etrafına saç verme yöntemi olarak uygulanır. Haftada bir kez ortalama 5 hafta boyunca uygulanır. Ayrıca, uygulamanın etkisi ilk seansta görünmeye başlar. Göz Altı Dolgusu uygulaması, sadece kadınlarda değil erkeklerde de kullanılan bir cilt gençleştirme yöntemidir.

Göz Altı Doldurma İşleminin Riskleri Nelerdir?

Göz altındaki birikintiler, morluklar, kahverengi halkaların yok edilmesi için gerekli olan bu göz altı doldurma işlemi, yorgunluktan, üzüntüden ve eski yüz ifadelerinden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Uygun uygulama, tıp uzmanları ve dolgu malzemesinin kalitesi gibi faktörlere bağlıdır. Başarı oranı kaliteye göre değişmektedir. İşleme ve sonraki işlemlere bu uygulanan işlemin kalitesi doğrudan etki edebilir. Güvenli ve uygun yerlerde dolgu işlemi yaptırmakta herhangi bir risk yoktur.
 

Göz Altı Doldurma İşlemi Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Her işlemde olduğu gibi lazerle leke tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken özel noktalar da vardır.

Uygulamadan sonra hafif kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık yaklaşık 3-4 saat sürebilir.

İşlemden sonra buz uygulanır.

Uygulanan alana dokunmamak ve ovalamamak gerekir.

Tedavinin ilk günü asla sıcak su ile temas yapılmamalıdır.

Uygulamadan sonraki ilk iki gün boyunca, aşırı yüz hareketleri ve aşırı kahkahalardan kaçınılmalıdır.

Hareketli sporlar yapılmamalıdır.

Herhangi bir kozmetik ürün veya krem, doktor tarafından öngörülen durumlar dışında ilk gün kullanılmamalıdır.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.