1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gönül fırsat eşitliği için Karadeniz turuna çıktı

Gönül fırsat eşitliği için Karadeniz turuna çıktı

Kocaeli Milletvekili, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Gönül; toplantıların amacının daha adil ve eşit bir dünyada yaşamak olduğunu söyledi.

A+A-

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve UNDP Türkiye ortaklığında, Gümüşhane’de; Giresun, Trabzon, Artvin, Ordu ve Rize illerinden, Malatya'da ise, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinden gelen valiler, sivil toplum kuruluş yetkilileri, dernek yetkilileri belediye başkanları, kalkınma ajansı yetkilileri ve çok sayıda katılımcı ile gerçekleşti.

 

 

 

Kocaeli Milletvekili, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Gönül; toplantıların amacının daha adil ve eşit bir dünyada yaşamak olduğunu söyledi. Gümüşhane ve Malatya'daki toplantıları değerlendiren Gönül, "İnsan olarak her birey eşit haklara sahip olmalı. Ama toplumda birçok birey bu haklara ulaşmak için engellerle karşılaşıyor. Bizim amacımız karşılaşılan engellerin neler olduğunu tespit edip çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürmektir. Hizmet sunumu yoluyla toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik olarak ne gibi çalışmalar yapılıyor? Toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaygınlaşmasına yönelik karşılaşılan engeller ve fırsatlar nelerdir? TBMM Kadın Erkek Fırsat eşitliği Komisyonu ile yerelde toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışan kurum ve kuruluşlar arasındaki etkin koordinasyon ve bilgi akışının güçlendirilmesine ilişkin ne gibi adımlar atılmalıdır? Bu sorulara cevap bulabilmek için fikir alışverişinde bulunduk" diye konuştu.

 

 

 

 

Gönül; ‘TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi milletvekili arkadaşlarımız ile Doğu Karadeniz Kalkınma Bölgesi illeri ile Gümüşhane de ve Fırat kalınma bölgesi illeri ile Malatya'da toplantı yaptık. Toplantımız sağlık, eğitim, istihdam, karar alma mekanizmaları, şiddet, erken yaşta evlilik gibi birçok alanı kapsıyor. Tüm bölge Toplantılarının sonunda bu konularla ilgili bir eylem planı çıkaracağız. Bu bölgedeki insanımızın Çalışkan ve gayretli, önündeki engelleri aşmak için çaba harcayan bir yapısı var. Bu bölgelerde, bu politikaların yerleşmesi konusunda hep birlikte hareket ettiğimizde, çok daha ileri bir toplumun gelişmesine katkı sağlayabiliriz" dedi.

 

 

 

 

Gönül ve komisyon üyeleri ayrıca Malatya bölge toplantısı öncesinde, Suriye tarafından vurulan uçakta şehit düşen Malatyalı Suriye tarafından düşürülen Türk Hava Kuvvetleri’ne ait RF- 4E uçağında şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan ile Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy için Malatya’da, 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda düzenlenen cenaze törenine katıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.