1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gençlik Meclisi kahvaltıda buluşturdu

Gençlik Meclisi kahvaltıda buluşturdu

Çayırova Kent Konseyi Gençlik Meclisi kahvaltı programı düzenleyerek ilçe genelinde eğitim veren liselerdeki okul temsilcileri ve okul meclisi başkanları ile bir araya geldi.

A+A-

Çayırova Kent Konseyi Gençlik Meclisi, ilçemizde eğitim gören öğrenci temsilcileri ve okul temsilcileri ile tanışmak için bir araya geldi. 19 Şubat Salı günü saat 09,30 da Kuştepe Cafe’de düzenlenen kahvaltılı tanışma toplantısında Gençlik Meclisinin şubat ayı toplantısında görüşüp karar aldığı 5 gündem maddesi görüşüldü. Çayırova’da eğitim veren tüm liselerin temsilcilerinin katıldığı tanışma toplantısında ilk olarak gençlerin ve öğrencilerin yaşamış oldukları başlıca sorunları ortadan kaldırmak için çözüm önerileri üretildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Çayırova Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Fındıkçı “Ülkemizin ve ilçemizin geleceği olan gençler için neler yapabiliriz ve neler yapmalıyız adını verdiğimiz toplantıya hepiniz hoş geldiniz. Burada toplanma sebebimiz ilçemizde öğrenim gören gençlerimiz için yapabileceklerimizi gözden geçirmek olacak.

 

 

Çayırova Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak öğrenci kardeşlerimiz için projeler üretmeye karar verdik. Sizlerin de görüşleri bizler için çok değerlidir. Fikir ve görüşlerinizi bizler ile

paylaşmanız bizleri onurlandıracaktır” şeklinde konuştu. Daha sonra söz alan İlçe Öğrenci temsilcisi Murat Kurt ilçe de öğrenim gören öğrencilerin yaşamış oldukları sorunları dile getirerek çözüm önerileri için Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş ve Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Fındıkçı’ya teşekkür ediyorum dedi. Çayırova Kent Konseyi Başkanı Yunus Ergüz ise konuşmasında “Gelişen ve değişen çayırova vizyonuna katkıda bulunmak ve geleceğimiz olan siz gençlere daha iyi imkanlar sunabilmek ve bu konuda sizin görüşlerinize başvurmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Çayırova Kent Konseyi olarak bizler her koşulda gençlerimizin yanındayız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine katkıda bulunmak amacı ile gerçekleştirilen etkinlik ve projelerden ötürü Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’a teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz” dedi.

 

 

Daha sonra söz alan İlçe Milli eğitim Müdürü İmdat Akbaba “ Bu toplantıyı organize eden ve bizleri bir araya getiren Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Fındıkçı’ya teşekkür ediyorum. Güzel bir çayırova için, güzel bir kent için hepimize bir takım sorumluluklar düşüyor. Bu konuda gençlerinde yapmak istedikleri ve yapması gereken bir takım konular olacaktır. Biz yöneticiler ve büyükleriniz olarak yapacağınız her projele yanınızda olacağız” dedi. Toplantıya katılan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş selamlama konuşmasında “Gençlerin kent yönetimine aktif olarak katılmaları, kent sorunlarının çözümünde rol almaları, kendi sorunlarına sahip çıkmaları ve gençlik alanında politikalar üretmeleri bizlere gurur veriyor. Çayırova Belediyesi olarak gençlerimizin sorunlarını dile getirecekleri, proje üretecekleri Gençlik Merkezi kuruyoruz. Bu merkez içerisinde Genç fikirler Kulübü oluşturuyoruz. Burada siz gençlerden projeler bekliyoruz. Bu toplantıyı organize eden Gençlik Meclisi Başkanımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi. Samimi bir atmosferde geçen toplantıda Gençlik Meclisinin önerdiği ve gündeme getirdiği, öğrencilere katkıda bulunacak olan YGS tespit sınavı için karar alındı. 10-15 Mart 2013 tarihleri arasında yapılması karalaştırılan sınavlar sonucu sınavda başarı elde eden öğrencilere Çanakkale gezisine götürülmesi görüşüldü. Ayrıca alınan kararlar doğrultusunda sınava katılan tüm öğrencilere çeşitli konularda kitaplar hediye edilecek. Öğrencilerin yaşamış oldukları sorunlarında görüşüldüğü toplantıda, ilçe genelinde YGS ve LYS’ye yönelik öğrencilerin daha bilinçli ve daha doğru tercihler yapmaları hususunda Akademik seminerler verilmesi alınan kararlar içerisinde oldu. Kuştepe Cafe’de gerçekleştirilen toplantıya Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Çayırova Kent Konseyi Başkanı Yunus Ergüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Akbaba, Geçlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Şeyla Çalışkan, İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürü Ayaz Gönüldaş, Çayırova Kent Konseyi Genel Sekreteri Talha Dülgerbaki, Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Fındıkçı ve yönetim kurulu üyeleri, kadın ve engelli meclis başkanları, Öğretmenler ve Okul Meclis Başkanları katıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.