1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Gebzespor için acil komisyon oluşturulmalı"

"Gebzespor için acil komisyon oluşturulmalı"

TÜKSİAD ve Bölge SİAD’lar Birliği Genel Sekreteri Av. Harun Kaya’dan Gebzespor’la ilgili görüşlerini aldık.

A+A-

Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyesi,  Aynı zamanda TÜKSİAD ve Bölge SİAD’lar Birliği Genel Sekreteri, İstanbul Spor hukuku Enstitüsü Üyesi ve Spor hukukçusu Av. Harun Kaya’dan Gebzespor’la ilgili görüşlerini aldık. Kaya, Gebzespor’un Gebze’nin takımı olması gerektiğine dikkat çekti. 

Av Harun Kaya, “Gebzespor’a iki farklı dönemde Birol Arıkan ve Faruk öztürk olak üzere her ikisinin listesinde olmak üzere talip olduk. Her iki dönemde Gebzespor çok kötü yönetilmesine rağmen iki başkan adayımız da seçimi kazanamamıştır. Özellikle Birol Arıkan’ın başkanlık görevine talip olduğu dönemde yönetim listesi seçimi kazanmadan birçok ödeme yapmış Gebzespor’u bulunduğu dar boğazdan kurtaracağına dair izlenimler vermiştir. Ancak birtakım siyasi çekişmeler dolayısıyla herkesin beğenisini kazanacak tüm Gebze protokolünün de desteğini alan bir yönetimin kazanamaması manidardır.

Yeni yönetim Gebzespor’un sahipsiz kaldığı bir ortamda yönetimi almış, ateşten gömlek giymiştir. Başkan Yavuz Unsur ve yönetim kurulu arkadaşların canı gönülden başarılı olmalarını çok istiyorum. Ama işleri gerçekten çok zor,  şu anki ekonomik sıkıntılar ve yeni yönetim için zaman darlığı bakımından güzel bir çıkış yakalamış biraz da olsa taraftarlarına ümit vermiştir. Bu da yeni yönetimin Gebzespor’u ne kadar çok istediğini göstermiştir. Ancak Gebzespor bu sene ligde kalsa bile yönetimin önümüzdeki sene işi daha zor olacak. Hele ki 2013 yılında yürürlüğe girecek yeni UEFA kriterlerini de düşünürsek Allah yeni yönetimin yardımcısı olsun. 

 

 

ACİL BİR KOMİSYON OLUŞTURULMALI 

 

 

Ancak Gebzespor’a herkesin sahip çıkması lazım. Gebzespor, Gebze’nin, Gebze’de yaşayanların, Gebze’de çalışıp kazananların, memurun İşverenin işçinin ve Gebze esnafının takımıdır. Yeni yönetimin bence yapması gereken acil bir komisyon oluşturup Gebze esnafını, sanayicisini, avukatını, mimarını, mühendisini, doktorunu, basın mensuplarını v.s üye alıp genel kurul üyesi yapmaktır. Bir takımın gücünü yaptığı genel kurul dolayısı ile genel kurul üyelerinin kalitesi gösterir. Bir başkan adayı genel kurulda konuşup Gebze ile ilgili planlarını anlatacaksa yönetimini tanıtacaksa  onu Gebze ilçesine  yön veren Gebze esnafına, sanayicisine ve diğer meslek gruplarına anlatmalı ve başkanı onlar seçmelidir."

 

 

GEBZESPOR'UN KAZANAMAMA NEDENLERİNİ AÇIKLADI

 

 

"Her gelen başkan kendi istediği kişileri üye yapıp işine gelmeyen üyeleri ise üyelikten çıkarmıştır. Gerçekten Gebzespor’un   gelişmesine katkıda bulunacak başkan adayları tüm protokol tarafından desteklense dahi bu sebepten dolayı kazanamamıştır. Bunların örnekleri geçmişte yaşanmıştır. Gebzespor neyazık ki bu duruma gelmiş borç batağının içine düşmüş transfer yasağı yeni yönetimin gayretleri ile son anda aşılmıştır. Ben buradan Başkan Yavuz Unsur ve Yönetim kurulu üyelerine sizin aracılığınızla sesleniyorum. Acilen bir komisyon oluşturmalı Gebze esnafını dolaşıp her birini üye almalı dolayısı ile Gebzespor’a sahip çıkılmasını sağlamalıdır. Bu çalışma bugüne kadar hiçbir yönetim tarafından yapılmamış ya da işine gelmemiştir. Yeni yönetim farkını ortaya koymalı bu çalışmayı yapıp Gebzespo’run önünü açmalı bu yönetim bu çalışmayı yaparak tarihe adını yazdırmalıdır. Bu çalışma Gebzespor’a kurumsallaşma açısından yapılacak en kalıcı bir çalışma olacak Genel kurul kalitesi artacaktır."

 

 

"TÜM TÜRKİYE BAHSEDECEK"

 

 

İnanıyorum ki Gebzespor Genel kurulu tüm Türkiye’de bahsedilecek bir duruma gelecektir. Bu şekilde katılımcı sorgulayan ve hesap soran bir genel kurul olacaktır. Genel kurul üyeliğine yönelik bu çalışmaların önümüzdeki genel kurula kadar  acilen yapılması ve genel kurulda tüzükte değişikliğe gidilerek üye olma ve Genel kurulda oy kullanma şartlarının zorlaştırılması her önüne gelenin  Gebzespor’a üye olmasını da engellemektir. Ben, Gebzespor’un gelecekte önünün açılmasını öncelikli olarak yukarıda bahsettiğim bu hususlardan geçtiğini düşünmekteyim. Ekonomik sıkıntılar bu husustan sonra gelmektedir. Gebzespor hiçbir zaman kişilere bağlı kalmamalıdır gerektiğinde el değiştirebilmelidir. Sıkıntılarla boğuşan bir Gebzespor değil, Ayağa kalkan bağımsızlığını kazana bir Gebzespor için bunlar olmazsa olmazdır. Ancak ozaman Gebzespor başarılı olacaktır” dedi. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.