1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gebzeliler yardımda buluştu!

Gebzeliler yardımda buluştu!

Ülker Sanat Evi ve Gebze Ticaret Odası işbirliğiyle ‘Van Kardeş Okul Projesi’ kapsamında düzenlenen Gelenekli Sanatlar Sergisi önceki protokol üyeleri ve çok sayıda konuğun katılımıyla açıldı.

A+A-

Ülker Sanat Evi ve Gebze Ticaret Odası işbirliğiyle ‘Van Kardeş Okul Projesi’ kapsamında düzenlenen Gelenekli Sanatlar Sergisi önceki protokol üyeleri ve çok sayıda konuğun katılımıyla açıldı.

 

 

‘KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATACAĞIZ’

 

 

Gebze Ticaret Odası ve Ülker Sanat Evi işbirliğiyle Van Kardeş Okul için düzenlenen 55 eserin yar aldığı ve üç boyunca ziyaretçilere açık olacak Gelenekli Sanatlar Sergisi önceki gün açıldı. Serginin açılışına Gebze İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, TÜKSİAD Başkanı Kaşif Şahinkesen, Kılıç Nakliyat’ın sahiplerinden Ayhan Kılıç ve Lokman Kılıç, Hilal Petrol’ün sahibi Hüseyin Akpınar, Ülker Sanat evi sahipleri Murat Ülker ve Şefika Ülker, Ülker Sanat Evi öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sergi açılışı öncesinde açılış konuşmasını yapan Ülker Sanat Evi sahibi Şefika Ülker, iki ay önce Gebze Ticaret Odası eğitim seminerlerine katıldığını ve bu vesileyle GTO Başkanı Nail Çiler ile tanıştığını söyledi. Şefika Ülker, “Ülker Sanat Evi 2010 yılında faaliyet girdi. Hat, tezhip, ebru, Osmanlı Türkçesi, ney kursları veren ve Gebze’den Uzunçiftlik’e kadar öğrencilerinin olduğunu bir sanat evi haline geldi. Hedefimiz öz kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak. Sergimizde beni yetiştiren hocalarımızın, Ülker Sanat Evi sahibi Murat Ülker ve öğrencilerimizin eserleri bulacaksınız” dedi.

 

 

‘KAPIMIZ AÇIK’

 

 

Ülker Sanat Evi öğrencilerinin ilerde daha başarılı işler yapacağına inandığına değinen Şefika Ülker, sanat eserlerinin kişilerin iç dünyasının dışa vurumu olduğunu söyledi. Ülker, “Sergimizin açılmasında bizlere gerekli desteği veren herkese teşekkür ediyorum” dedi. Şefika Ülker’in ardından Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler bir konuşma yaparak üç boyunca açık olacak olan bu serginin kapılarının herkese açık olduğunu söyledi. Nail Çiler, “Sanatsız bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Bu soğuk günde serginin açılışına gelen herkese teşekkür ediyorum. Sergiden elde edilecek gelirle Van’ın Erciş ilçesinde belirlenecek bir okula yardım yapılacaktır. Bizler bu tür sanatsal etkinliklere her zaman gerekli desteği verdik ve vermeye devam edeceğiz. Bölgemizde kurulacak bir üniversite sayesinde bu tür sanatsal etkinliklerin daha da artacağını ve sivil toplum kuruluşlarıyla daha çok işbirliği yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

 

 

‘SERGİYE GEREKEN DESTEĞİ VERMELİYİZ’ 

 

 

Gebze İlçe Kaymakamı Salih Karabulut ise yaptığı konuşmada serginin düzenlenmesinden emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti. Sergiden elde edilecek olan gelirin Vanlı depremzedelere verilmesi çok büyük bir anlam ifade ettiğine değinen Kaymakam Karabulut, “Van’da yaşanan depremin ardından 20 bin insan prefabrik evlerde yaşamaya çalışıyor. Depremin ardından hükümetimiz devletimiz üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi. Ancak bizlerde bu anlamda karınca kararınca, denizde bir damlamız çorbada bir tuzumuz olması için bu tür etkinlikleri yapmak çok büyük anlam taşıyor. Bize düşen üç boyunca açık olacak olan bu sergiye eşimizi dostumuzu alarak gelip ziyaret etmeliyiz. Böyle anlamlı bir sergiye gereken önemi vermeliyiz. Bu sergideki eserlerden birini aldığımız zaman o yardımda bizim de katkımız olacağını bilerek hareket etmeliyiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

 

 

HALLAÇ VE AKPINAR’DAN 5 BİN TL’LİK DESTEK

 

 

Yapılan konuşmalarının ardından Gebze İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, GTO Başkanı Nail Çiler, TÜKSİAD Başkanı Kâşif Şahinkesen, Hilal Petrol’ün sahibi Hüseyin Akpınar, Ülker Sanat Evi sahipleri Murat Ülker ve Şefika Ülker ile birlikte serginin açılış kurdelesini kestiler. Sergiyi gezen Gebze İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, TÜKSİAD Başkanı Kâşif Şahinkesen, Kılıç Nakliyat’ın sahiplerinden Ayhan Kılıç ve Lokman Kılıç, Hilal Petrol’ün sahibi Hüseyin Akpınar ve diğer katılımcılara Şefika Ülker sergide bulunan eserler hakkında bilgi verdi. Sergiyi gezen konuklardan Hilal Petrol’ün sahibi Hüseyin Akpınar’ın yanı sıra Mansur ve Ensar Hallaç kardeşler de Kılıç Nakliyat’ın sahibi Ayhan Kılıç’ın kızı İclal Kılıç’ın yaptığı eserlerden satın alarak hayır sergisine büyük destekte bulundular.

 

 

Kaynak: Avaz Gazetesi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.