1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gebzeli Doçent'e önemli görev!

Gebzeli Doçent'e önemli görev!

Hereke’de bulunan Gebze Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne Gebzelilerin yakından tanıdığı bir isim olan Doç. Dr. Harun Demirkaya atandı.

A+A-

Hereke’de bulunan Gebze Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü'ne Gebzelilerin yakından tanıdığı bir isim olan Doç. Dr. Harun Demirkaya atandı. 2547 Sayılı Kanunun 20. Maddesi uyarınca Yüksekokul müdürlüğüne asaleten atanan Doç. Dr. Harun Demirkaya, eski müdür Doç. Dr. Mustafa Çöl’den görevi devralarak geçtiğimiz günlerde görevine resmen başladı. Gebze Meslek Yüksekokulu iskan sorunları nedeniyle 2011 Güz Öğretim yılından itibaren  Kocaeli Üniversitesi Hereke Borusan yerleşkesine taşınmıştı.

 

 

 DOÇ. DR. HARUN DEMİRKAYA KİMDİR?

 

   1958 Görele-Giresun doğumlu, evli ve 2 çocuk babası  İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitirdi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Okulunda Subay Temel Eğitimi gördü.  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Yüksek Lisans,  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde Doktora eğitimini tamamlayarak, İnsan Kaynakları Yönetimi alanında ABD Doktoru  unvanı aldı.  Erken yaşlarda başladığı çalışma hayatında SSK’da Mübayaa Memuru, Halkla İlişkiler Büro Amiri,   SSK Giresun Bölge Yurtdışı İşçi Sorunları Raportörü olarak görev yaptı.  Bir dönem Karadeniz Teknik Üniversitesi Giresun MYO’da  (Yarı zamanlı) Öğretim Görevlisi olarak bulundu.  Subay olarak; KKK Personel Ok. Sb. ve Astb. Kurs Takım Komutanlığı, Gölköy Askerlik Şube Başkanlığı, Gebze Askerlik Şube Başkanlığı (8 yıl),   Yüksekova Askerlik Şubesi ve Şemdinli Koordinatör Şube Başkanlığı görevlerinde   bulundu.  İstanbul 1 nci Ordu Komutanlığı (Personel Başkanlığı)’nda görevli iken, istifa ederek Gebze Belediye Başkan Adayı oldu. Seçimi çok az farkla kaybederek ikinci oldu. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü İşletme Fakültesi’ne  Dr. Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2 yıl süreyle Hazine Temsilcisi olarak Eti Gümüş AŞ Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu.  Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine atanarak, Gebze Meslek Yüksekokulu’nun kuruluş  çalışmalarına katıldı ve Türkiye’de ilk kez bir İnsan Kaynakları programının açılmasına  öncülük etti. İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetimi Derneğinin kurucuları arasında yer aldı ve bir dönem Genel Başkanlığını yürüttü.  Temiz siyaseti, dürüst siyaseti ve siyasette kaliteyi savunan Demirkaya, ikinci kez aday  olduğu Gebze Belediye Başkanlığında, yüksek bir oy almasına  rağmen seçimi  kazanamayınca, genel eğilimin aksine, siyaseti bir geçim aracı ve  meslek olarak görmedi ve  akademik çalışmalara yöneldi.  2010 yılı başından  itibaren Doçent unvanı alan Harun Demirkaya’nın   İnsanKaynakları Yönetimi, Stratejik Yönetim, Toplam Kalite Yönetimi ve Örgütsel Davranış  alanında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri ayrıca bir kitapta bölüm  yazarlığı ve Sosyal Davranış alanında yayınlanmak üzere olan bir kitap çalışması vardır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.