1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gebze'de hızlı bir şekilde teşkilatlarımızı kuruyoruz

Gebze'de hızlı bir şekilde teşkilatlarımızı kuruyoruz

Yeniden Refah Partisi Gebze Divan toplantısı gerçekleşti.

A+A-

Divan toplantısı Abdulkadir Doğan’ın okuduğu Kuran-ı Kerim ile başladı. Toplantıyı ,Engin Kılıç’in divan başkanlığında,Mehmet Kocaman ve Cihan Yaban yaptı. İlçe Divan toplantısına İl Yönetim Kurulu üyeleri Celal Dülger, Salih Ergün,Necmettin İşlek ve Gebze ilçesi İl Sorumluları Emin Gürcan ve Ali Taşdan’ da katıldı. Divanda İlçe teşkilatı Birim başkanları,gençlik kolları mahalle temsilcileri raporlarını sundu.

Gebze'de hızlı bir şekile teşkilatlarımızı kuruyoruz

Açılış Konuşmasında İlçe Başkanı Engin Klıç Gebzede hızlı bir şekile teşkilatlarımızı kuruyoruz.Amacımız ulaşmadık Mahalle ve Köy bırakmamak. Hocamız yıllarca hep dedi ki;Biz tırnaklarımızla söküp bu oyları aldık, hiç kimse bize destek olmadı, hiç kimse bize rüzgâr estirmedi, biz terleyerek, koşarak, gayret göstererek tırnaklarımızla bu oyları aldık ve iktidara geldik.

Şimdi,Yeniden Refah Partimiz de Aynen Erbakan hocamızın bu ifadesinde olduğu gibi tırnaklarıyla sökerek ilerlemeye devam ediyor ve inşallah Millî Görüş’ün birinci 40 yılında olduğu gibi, ikinci 40 yılında da iktidara gelecek. Yaşanabilir Bir Türkiye'yi, Yeniden Büyük Türkiye'yi kuracak, Yeni ve Âdil Bir Dünya yolunda en güçlü adımları atacaktır.Birlikte var olma ve teşkilatlanma hamlesinin yanında Millî Görüş’ün olmazsa olmazı diğer unsuru eğitimli olma hamlemiz de Gebze genelinde bütün hızı ile devam ediyor.

Gebzemizin dört bir yanında halkla kucaklaşma faaliyetleri

Gebzemizin dört bir yanında halkla kucaklaşma, halkla ilişkiler faaliyetleri kapsamında da STK ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, köy ziyaretleri bütün hızıyla devam ediyor. Buralardan da çok olumlu dönüşler alınıyor, çok olumlu sonuçlar elde ediliyor. Bu çalışmalarımızda halkımızın büyük beklentisi, Yeniden Refah Partimize büyük teveccühü, ilgisi apaçık bir şekilde görülüyor. Cenabı Allah'a şükürler olsun. Dedi.

Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor

Siyasi Konuşmalar Bölümünde İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Taşdan ,Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor hem ekonomik yönden hem ahlaken hende diş politikada sıkıntılar var. Yeniden Refah Partisi mensupları olarak ilk önce inandığımız davayı biz Ailemizde,ticaretimizde.yaşantımızda yaşamalıyızki topluma karşı etkili olsun. Askerimiz bir operasyona hazırlanıyor biz Yeniden Refah Partisi Olarak diyoruz ki;

Trump’ın terör yanlısı duruşunu ortaya koymaktadır

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter’dan paylaştığı iki mesajda Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapmayı düşündüğü operasyon karşısında: “Daha önce de güçlü bir şekilde ifade ettiğim gibi, Türkiye benim harika ve emsalsiz mantığım çerçevesinde sınırı aştığını düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye’nin ekonomisini tamamen yerle bir ederim (Daha önce yaptım)" şeklindeki meydan okuyuşu aslında terörizme karşı yapılacak olan mücadele karşısındaki terör yanlısı duruşunu ortaya koymaktadır.

ABD Başkanı Trump’ın, Türkiye’nin ulusal güvenlik çıkarlarını hiçe sayarak Suriye’nin kuzey doğusunda oluşturduğu SDG silahlı unsurlarının hegemonyası altındaki bölgenin aynen muhafazası ve ileride Suriye’de oluşturulacak konfedere bölgeler ile ilgili planların akamete uğramaması amaçlanmaktadır.

'Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi' ilan edilmesi de zamanlama açısından dikkat çekicidir

SDC (Suriye Demokratik Konseyi) tarafından, 'Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi' ilan edilmesi de zamanlama açısından dikkat çekicidir. Bu açıklama ABD'nin Suriye'deki asıl amacını ortaya koyan önemli bir gelişmedir.

Suriye Demokratik Gücü'nün en üst çatısını oluşturan ana karar merci olan Suriye Demokratik Konseyi'nin aldığı bu karar Amerika ile eşgüdümlü olarak alınmıştır.

Türkiye’nin Münbiç’te olduğu gibi Doğu Fırat’ta da, ABD ile kolektif çaba içerisine girmesine rağmen, ABD’nin oyalama taktikleri ile işi geçiştirmeye çalışması ve Türkiye’nin son seçenek olarak operasyon kararı üzerine saldırgan bir tutum sergilemesi ileride olması muhtemel gelişmelerin ipuçlarını ortaya koymaktadır.

ABD, daha önceden Irak’ta olduğu gibi, Ortadoğu’nun jeopolitiğini yeniden şekillendirmek ve kendilerine bağlı oluşturdukları terör grupları vasıtasıyla federe bölgeler oluşturmaya çalışması karşısında, Yeniden Refah Partisi olarak Türkiye’nin bütünlüğü ve güvenliğini öncelediğimizi ve söz konusu ülke menfaatleri olunca yekvücut olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Amerikalı yatırımcının Türkiye’deki 50 milyar dolarlık yatırımını ise gözden kaçırmaktadır.

Türkiye’yi ekonomik bakımdan tehdit eden Trump, 800 kadar Amerikalı yatırımcının Türkiye’deki 50 milyar dolarlık yatırımını ise gözden kaçırmaktadır.

Sonuç olarak, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı ile Türkiye’ye ambargo koyan ABD’nin, İncirlik Üssü'nün kapatılması ile en güzel cevabı aldığını bir kez daha burada hatırlatmakta fayda vardır. Bu nedenle, taviz politikalarının yeni tavizlere yol açacağı bilinciyle Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı tavizsiz bir tavır ortaya koymamız gerektiği inancıyla, Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda iktidarın vereceği her türlü müspet kararın yanında yer alacağımızı ifade etmek isteriz. Dedi.

İlçe divanı plaket taktimi ile sona erdi.Başarılı Çalışmalarından dolayı Gaziler Mahallesi Başkanı Fahri Sönmez’e plaketini Ali Osman Bilikci taktım etti. İstasyon Mahallesi Başkanına Plaketini Mustafa Arslantaş ,Tanıtım Birim Başkanına hediyesini Ali Taştan hediye etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum