1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gebze SİAD'lar Birliği toplandı!

Gebze SİAD'lar Birliği toplandı!

Gebze Bölge SİAD’lar Birliği bölgenin sorunları ele alan kitapçık için olağan toplantılarına devam ediyor.

A+A-

Gebze Bölge SİAD’lar Birliği bölgenin sorunları ele alan kitapçık için olağan toplantılarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde DİSİAD’ın ev sahipliğinde, Tavşancıl'da ki Sahil restaurantta gerçekleştirilen toplantıya, TÜKSİAD ve Gebze Bölge SİAD’lar Birliği Başkanı Kaşif Şahinkesen, Genel sekreter Av. Harun Kaya, KAISİAD Başkanı Av. Ufuk Ekinci, Genel sekreter Yakup Kaya ve Ali Sayılır, ASİAD Başkanı Tuncer Saltaş, Başkan yardımcısı Erhan Atmaca, Genel sekreter Mehmet Yıldız, DAGİAD Genel sekreteri Ali çukur, DASİAD Genel Sekreteri Durmuş Kapadan, DİSİAD Başkanı İsmail Demir ve yönetiminden Ekrem Meral, TÜMSİAD Genel sekreteri Ahmet Özbilek, GENÇSİAD Başkanı Muzaffer Koşan, Genel sekreter Gökhan Kanca, GESİDER Başkanı Nurullah Sular ve Hasan Erdoğan, Gebze Mimarlar Odası Başkanı Salih Işık, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan Ahmet Yazıcı ve Kızılay’dan kan bağışçı kazanım uzmanı Selin Yılmaz katılımcılar arasındaydı. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler de ziyarette bulundular.

 

"KOBİLERE YÖNELİK ÇALIŞIYORUZ"

 

Yemeğin ve sohbetlerin ardından, toplantıya ev sahipliği yapan DİSİAD Başkanı İsmail Demir’e ve yönetimine teşekkürlerini sunan TÜKSİAD ve Gebze Bölge SİAD’lar Birliği Başkanı Kâşif Şahinkesen. “ Bu akşam burada bulunan herkese ve bizleri böyle güzel ağırladığı için DİSİAD Başkanı İsmail Demir’e ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz”dedi. Ardından sözü Av. Harun Kaya, Kızılay’dan gelen Selin Yılmaz ve Doğu Marmara Kalkınma Ajans’ından gelen Ahmet Yazıcı’yı tanıttıktan sonra sözü Selin Yılmaz’a bıraktı. Selin Yılmaz “ Sizlerle beraber gönüllü kan bağışında çalışmak isteriz. Kan bağışı çok önemli, birçok insanımızın kana ihtiyacı var. Aynı zamanda kan, veren kişi içinde yararlıdır. Kan bağışı İzmit’te az, umarım sizinle beraber bir farkındalık yaratırız. Bizler sadece elçiyiz. Sizlerden bu konuda yardım istiyoruz”dedi. Bunun üzerine Gebze Bölge SİAD’lar Birliği Başkanı Kaşif Şahinkesen “ Elbette böyle bir oluşumun içinde bizlerde yer almaktan onur duyarız. Bizler  kan bağışıyla ilgili bir organizasyon yapıp, sizlere kan bağışlıyacağız”dedi. Toplantıda kısa bir sunum yapan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan Ahmet Yazıcı “ Kalkınma ajansları bütçe doğrultusunda destekler verir, bölgeye yatırımcı çeker. Daha çok kobilere yönelik çalışıyoruz. Amacımız KOBİ’lerin kalkınma hamlesini daha hızlandırmak”dedi.

 

BÖLGE SORUNLARI KİTAPÇIĞI KONUŞULDU

 

"DİSİAD’ın katılanlara plaket vermesinin ardından, toplantının asıl konusu; Bölgenin sorunları kitapçığına geçildi. DİSİAD’ın da rapor sunduğu toplantıda, üzerinde durulan maddeler arasında; Kömürcüler OSB’nin yerinin yanlışlığı, yeni yapılan Dilovası Hastanesinin daha büyük olması gerektiği, sahil şeridinin Hereke’den Darıca’nın doğusuna kadar yapılması, Dilovası’nın giriş- çıkışları, Dilovası’nın içinde bir tır garajının olması gerektiği, Sid alanlarının kaldırılması, koloni köyler, yeni bir Dilovası’nın inşaatı konuşulan konular arasındaydı. Gebze Mimarlar Odası Başkanı Salih Işık’ın da söz aldığı toplantıda “ Bölgemizdeki SİAD’ların böyle bir araya gelmesi, çok büyük bir güçtür. Bölgemizin sorunlarını böyle yazıya döküp, kitapçık haline getirmek gerçekten azminizi gösteriyor.”dedi. Genel sekreterler ve akademisyenlerin bir araya gelip kitapçığa son halini verecekleri bir toplantının ardından, kitapçığı gerekli görülen yerlere dağıtılacağı da söylendi.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.