1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gebze SİAD’lar Birliği tarih yazdı!

Gebze SİAD’lar Birliği tarih yazdı!

Gebze SİAD’lar Birliği tarafından hazırlanan kitabın tanıtım gecesi cumartesi akşamı yapıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı programda bölge SİAD’lar Birliğinin yaptığı çalışma tüm katılımcılar tarafından takdirle karşılandı. Toplantıya katılan TÜMSİAD G

A+A-

Gebze Osman Hamdi Bey sahnesinde düzenlenen programa; Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı, Gebze Adalet Komisyonu Başkanı Şamil İnan, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, GTO Başkanı Nail Çiler, TÜMSİAD Genel Başkanı  Dr. Hasan Sert,  ASİAD Genel başkanı Ömer Faruk Başaran, Kocaeli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Böget, Gebze Emniyet Müdürü A. Kadir Demir, İstanbul Karadenizliler Konfederasyonu Kurucu Başkanı Kemal Bektaş, AK Parti İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, GİMEDER Başkanı Zeki Gedikoğlu, meclis üyeleri, MHP,  CHP ve Saadet Partisi ilçe başkan vekilleri ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda STK temsilcisi ve davetli katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın sunuculuğunu ise Kanal D’nin başarılı sunucularından uğur Bayram yaptı. Programın açılış konuşmasını ise TÜKSİAD Genel başkanı ve Gebze SİAD’lar Birliği Birinci Dönem Başkanı Kaşif Şahinkesen yaptı.  Şahinkesen konuşmasında; “ Bugün buraya Gebze bölge SİAD’lar Birliği olarak dört ilçenin geleceği ile ilgili hazırlamış olduğu ilk kitapçığın tanıtımını yapmak için böyle bir geceyi tertipleyerek bir araya gelmiş bulunmaktayız. İnsanlığın mutluluğunu hedefleyen yüce dinimiz İslam’ın vazgeçilmez prensiplerinden ve mutluluğun olmazsa olmaz şartlarından biride birlik ve beraberliktir. Birlik beraberliğin olduğu yerde; Kardeşlik vardır, paylaşma vardır, dayanışma vardır, huzur vardır, bereket ve rahmet vardır” dedi. 

 

Şahinkesen, “Bizler bir olmak, diri ve iri olmak zorundayız. O zaman üretken oluruz , bu ülke ve ileriye gider. Batılı ülkelerde bu hep böyle olmuştur. Ülkelerin önünü açan projeler üreten raporlar sunan STK lar vardır. STK’ ların bu çalışmalarından hiçbir birim veya siyasiler gocunmamış, minnettar kalmışlardır. STK ‘ları proje bazında teşvik etmişlerdir.  Peygamberimiz her işinde istişareyi esas almıştır. Dünya ile ilgili işlerde ashabıyla istişare eder, onların görüş ve düşüncelerine büyük önem verirdi. Ashabı ilgilendiren her iş istişare ile hayata geçirilirdi. Nitekim Bedir, Uhud ve Hendek Savaşları gibi pek çok önemli konularda Ashabıyla istişare ederek, genelde çoğunluğun fikrine göre karar vermiş bu konuda da insanlığa örnek olmuştur.” Diye konuştu. Şahinkesen ayrıca; “İleri devletler safına girmiş ülkelerin takip ettiği metot, yol bu iken bir araya gelmemek mümkün müdür? Olayların gerçekleşmesi ise, Bizler, SİAD’lar olarak bir SİAD’ımız yeni taşınan yerini ziyarete gittiğimizde istişare ederek bölge SİAD’lar birliğinin kurulmasına karar verdik. Bir araya geldik birlikte olduk. Gebze Bölge SİAD’lar birliği olarak amaç kalemiz olan yaşadığımız şehre ,Kocaeli’ne ülkesine hizmet, gelecek nesillere iyi bir miras bırakmak , temiz bir ülke, temiz bir toplum çalışan çalışkan, üreten ve üretken bir gençlik bırakmaktır. Zira üretirsen satarsın, sattıkça ihraç edersin, büyürsün milli gelirin artar ülken büyür, zenginleşirsin, ileri ülkeler safına çıkarsın, çünkü tüketici bir toplumdan artık üretici bir topluma geçmişsindir.

 

SİAD’lar Birliğinin burada ortaya koymuş olduğu projeler kısa sürede oluşmuş olup daha kapsamlı projelere değinmemiştir. Hemen akabinde çıkacak olan yeni kitabımızda da bunlara yer verilecektir. SİAD’ların bir araya gelmesinden dolayı rahatsız olanlar bizleri bir yerlere yakıştırmasın, kendi amaç ve çıkarlarına alet etmesin. SİAD başkanları arasında her siyasi partiden arkadaş olmasına rağmen siyasetten hiçbir zaman bahsedilmemiş mevzusu dahi açılmamıştır. Bölge SİAD’lar Birliği 1. Dönem Başkanı olarak bu kitapta emeği geçen SİAD’ların başkanlarına Genel Sekreterlerine yönetimlerine ve hocalarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.” Dedi. 

 

 

“BİRLİK VE BERABERLİĞİ KUTLUYORUM”

Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen de Gebze Bölge SİAD’lar Birliği’ni yapmış olduğu bu çalışmayı tebrik etti. Bu birlikteliğin örnek olacağına inandığını söyleyen Sözen, “Sayın Valimiz bu programa kendisi katılacaktı ancak son anda işi çıkınca beni görevlendirdi, ben de burada olmaktan son derece mutlu oldum, kendilerini tebrik ediyor, bölge için çok güzel şeyler yapacaklarına inanıyorum” dedi. 

 

 

“BİR ESER ÇIKARTILMASI GÜZEL ŞEY”

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de STK’ların bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Avrupa’da bir insanın 3-5 STK’ya üye olduğunu söyleyen Köşker, Gebze’deki bölge SİAD’larının birlik ve beraberliğinin ülkemizin gelişmesine de katkı sunacağını söyledi. Kitabın içeriğinin çok önemli olmadığını söyleyen Köşker, “Bir eserin ortaya çıkartılması ve bunların paylaşılması çok güzel şeydir, buna saygı duymak gerekiyor. SİAD’ların göstermiş olduğu çalışmalardan bizler de üzerimize düşeni almaya çalışacağız. Bu kitapçığın Gebze bölgesinin gelişmesine katkı sunacağına inanıyor ve emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman da bölgenin önemine dikkat çekerek Gebze Bölgesi SİAD’lar Birliğini yaptığı çalışmalar dolayısı ile tebrik etti. Sadece Dilovası’nda 6 OSB ve 9 Liman bulunduğunu dikkat çeken Yaman, “Burada gerçekten de alkışlanacak bir güç birliği yapılmış, kendilerini tebrike ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Allah bu birlik ve beraberliği bozmasın diyorum” dedi.

 

GTO Başkanı Nail Çiler de, Gebze SİAD’lar Birliği’nin çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptığına dikkat çekti. Bölgede yaşayan herkesin bölgenin değerlerinin farkında olduğunu söyleyen Çiler, “Bizlere yön gösterecek ve bizim ufkumuzu açacak tüm STK’ların çalışmaları bizim için çok önemli. Belki geç kalınmış olabilir ama bölge için yapılmış çok iyi bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Bu kitapta eksiklikler olabilir ancak önemli olan bir eserin hizmetin ortaya çıkartılması isteğidir. Gebze Ticaret Odası olarak her türlü desteğimizle Gebze SİAD’lar Birliği’nin yanında olacağız” diye konuştu. 

 

“SORUNLARI HEPİMİZ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran da, Gebze bölgesinin gelişime açık bir bölge olduğuna dikkat çekti. Kendisinin de bu bölgenin çocuğu olduğunu söyleyen Başaran, “Hepimiz bu bölgenin sorunlarını çok iyi biliyoruz, STK’ların bir güç birliği yapması bölge açısından çok önemli. Geçmişte özlemi çekilen bir birlikteliğin bu gün sağlanmış olması gerçekten çok önemsenecek bir durum. Özellikle icra makamında olanların bu kitapçıkta yer alan önerileri dikkate almaları gerekiyor. Bu önerilerin Gebze’nin geleceğine ışık tutacağına inanıyorum” dedi. 

 

“BU FOTOĞRAFI TÜM TÜRKİYE’YE GÖSREMLEYİZ”

TÜMSİAD Genel başkanı Dr. Hasan Sert de Gebze Bölge SİAD’lar Birliği’nin yaptığı birlikteliği çok önemsediğini söyledi.  Dünyanın yaklaşık 45 ülkesini gezdiğini ifade eden Dr. Hasan Sert, “Dünyanın birçok yerinde insanlar Türkiye’den bir şeyler bekliyor. Müslümanların dışında Hristiyan olup da gelişememiş ülkeler bile Türkiye’den bir şeyler bekliyor. İnançla azimle bu tür güç birlikleri yaparsak bunları başarırız. Ayrıca bu fotoğrafı tüm Türkiye’ye göstermemiz gerekir. Türkiye’nin hedefleri 2023 yılında en büyük ilk on ekonomi arasına girmekse buna bizim de katkı sunmamız gerekir. Bu da ancak STK’ların yapacağı güç birlikleri ile olur. “ dedi. 

 

“BİRLİK OLUNCA AÇILAMAYACAK HİÇ BİR KAPI YOKTUR”

Gebze Kaymakamı Salih Karabulut da birlik ve beraberliğin örnek olmasını istedi. Elbirliği ile yapılacak çalışmaların aşamayacağı engel ve açamayacağı kapı olmadığını söyleyen Karabulut, “Nerede birlik varsa orada başarı vardır, bu bölge için güzel bir eseri ortaya çıkartan başta Kaşif Şahinkesen olmak üzere tüm dernek başkanları ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Böyle güçlü bir oluşumun çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Ayrıca sorunları bilmek yetmiyor, aslolan bunların çözüme kavuşturulmasıdır. Bu sorunları elbirliği ile çözüme kavuşturursak o zaman şapka çıkartılacak iş yapmış oluruz. Bütçe görüşmeleri olduğu için bölge milletvekillerimiz ve burada olamamışlardır, bu kitapçık ile makamlarında ziyaret edilerek bu kitapçığı kendilerine ulaştırılmasının faydalı olacağına inanıyorum” diye konuştu. KSO Başkan Yardımcısı Mustafa Böget de birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Ülkelere bakıldığı zaman üreten ülkelerin sıkıntılarının olmadığını söyleyen Böget, “Buradaki birliktelik çok önemli ve buradan ne çıkartabiliriz tartışmamız gerekiyor. Ayrıca bu birliktelikleri daha da artırarak kendi marka ve üretimimizi de artırmamız gerekiyor. Türkiye, denizde, karada ve havada giden kendi markaları üretmeli ve. Bu birlikteliği sağlayanları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi. 

 

Konuşmaların ardından GYTE eski Öğretim Görevlisi de olan Prof. Dr. İbrahim Baz, sinevizyon eşliğinde sunum yaptı ve Gebze bölgesinin önemine dikkat çekti. Özellikle ulaşımda “Her yol Gebze’ye çıkıyor” diyen Prof. Dr. İbrahim Baz, kitapçıktaki uyarıların bölge için önemine vurgu yaptı. 

Program sonrası Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen tarafından Gebze SİAD’lar Birliği Dönem Başkanı Kaşif Şahinkesen’e teşekkür plaketi verirken, Şahinkesen de SİAD’lar Birliği Dönem Başkanlığını GENÇSİAD Başkanı Muzaffer Koşan’a devretti. Koşan’a Gebze Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı da çiçek takdim ederek başarılar diledi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.