1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gebze, Körfez ve İzmit'deki yurtlar hastaneye çevrilecek
Gebze, Körfez ve İzmit'deki yurtlar hastaneye çevrilecek

Gebze, Körfez ve İzmit'deki yurtlar hastaneye çevrilecek

Kocaeli Valiliği,genel durumu iyi olan koronavirüs hastalarının evlerine göndermeden İzmit, Körfez ve Gebze bölgesindeki 4 tane öğrenci yurdunda kalacaklarını açıkladı.                                                               

A+A-

Covit 19 hastalığı olası tanısı almış genel durumu iyi olan, hastanede yatarak tedavi görmesine gerek olmayan, hekimler tarafından tıbbi takiplerinin izole alanlarda yapılması uygun görülen kişiler belirlenen yurtlarda kalacak.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre 

''Bilindiği gibi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covit 19 salgınıyla ilgili birçok tedbirler alınmaktadır. İlk günden itibaren İlimizde sağlık sisteminde herhangi bir aksama olmaması, tüm vatandaşlarımıza hem rutin hem de Covit 19 hastalığıyla ilgili sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde verilebilmesi için yeni planlamalar yapılmış, özel ekipler oluşturulmuştur. Gerektiğinde Valiliğimiz tarafından Hıfzıssıhha Kurul Kararları çıkarılarak sağlık hizmetlerinde aksama olmaması sağlanmıştır. 

İzmit, Körfez ve Gebze bölgesindeki 4 tane kredi yurtlar kurumuna bağlı öğrenci yurdu tahsis ediliyor

Covit 19 hastalığıyla mücadelede, hastanelerde verilen rutin hizmetlerin yanı sıra genel durumu iyi olan ancak hastalık şüphesi olan vatandaşlarımızın evlerine gönderilmeden belirli mekanlarda takip edilmesi gerekli olmuştur. Bu maksatla Kocaeli Valiliği koordinasyonunda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ortak çalışma yürütülerek; İzmit, Körfez ve Gebze bölgesindeki 4 tane kredi yurtlar kurumuna bağlı öğrenci yurdunun bu amaçla tahsis edilmesi kararlaştırılmıştır. 

Covit 19 hastalığı olası tanısı almış genel durumu iyi olan, hastanede yatarak tedavi görmesine gerek olmayan, hekimlerimiz tarafından tıbbi takiplerinin izole alanlarda yapılması uygun görülen kişilerin belirlenen yurtlarda kalmaları sağlanacaktır. Devlet Hastanelerinin kontrolünde olacak olan kişilere gerektiğinde tıbbi destek sağlanacaktır.  

Yurtlar bu hafta içerisinde hizmete alınacak

Yurtlarda kalan vatandaşlarımızın yemek, temizlik, güvenlik vb. lojistik hizmetleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır. Bu binalarda Devlet Hastanelerinin kontrolünde gerekli çalışmalar yürütülecektir. Hazırlıkları tamamlanmış olan yurtlar bu hafta içerisinde hizmete alınacaktır.

Valiliğimiz koordinasyonunda bu organizasyonu başarıyla gerçekleştirdikleri için İl Sağlık Müdürlüğümüze, Gençlik Spor Müdürlüğümüze, ayrıca gerekli lojistik desteği sağladığı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. 

Bu işbirliğiyle koronavirüs ile mücadelede önemli bir çalışmayı hayata geçirmiş olacağız.''denildi.

 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.