1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gebze HAS Parti birleşme kararını değerlendirdi!

Gebze HAS Parti birleşme kararını değerlendirdi!

Ayar, “Belli ilkeler çerçevesinde HAS Parti’yi birlikte kurduğumuz Sayın Genel Başkanımızın alacağı her türlü karara saygılıyız ve bu çerçevede alacağı kararlara destek olacağız” dedi.

A+A-

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Gebze İlçe Başkanı  Vehap Ayar gündemdeki siyasi konular ve HAS Parti - AK Parti bütünleşme görüşmeleriyle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek için bir basın açıklaması yaptı. Ayar açıklamasında, Başbakan R.Tayyip Edoğan’ın  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’a 12 Temmuz tarihinde yapmış olduğu bütünleşme davetinin üzerinden yaklaşık 20 gün geçtiğini belirterek, “Bu süreç içerisinde Gebze İlçe Teşkilatı olarak görüşlerimizi zaman zaman değerli basın mensuplarımızın aracılığı ile kamuoyuyla paylaşma fırsatımız oldu. Geçen bu 20 günlük süreci de  dikkate alarak ve geçmişteki düşüncelerimiz ışığında görüşlerimizi tekrar sizlerle paylaşarak kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz” dedi.

 

 

 

“SAYIN KURTULMUŞ’UN YANINDAYIZ”

 

 

 

Son dönemde HAS PARTİ olarak Gebze’de güzel bir sinerji oluşturduklarını ve bu sinerjiyle ciddi bir çalışma temposu yakalayarak  çok iyi bir ekip oluşturduklarını  kaydeden Ayar,  Gebze İlçe Teşkilatı olarak bu yeni ve genç ekiple bir bütünlük içerisinde, Has Parti ilkeleri ve programı doğrultusunda siyasi çalışmalarına devam etmek arzusunda olduklarını geçmişte olduğu gibi şimdide altını çizerek ifade etmek istediklerini vurguladı. Ayar ayrıca, Kurtulmuş’la siyasette bu güne kadar kader birliği yaptıklarını belirterek, “Bu anlamda belli ilkeler çerçevesinde HAS Parti’yi birlikte kurduğumuz Sayın Genel Başkanımızın siyasi çizgisi bu güne kadar ortadadır. Müşterek paylaştığımız HAS Parti’nin temel ahlaki ve siyasi ilkeleri doğrultusunda kendisinin alacağı her türlü karara saygılıyız ve bu çerçevede alacağı kararlara  destek olacağımızı ifade ediyoruz’’ diye konuştu.

 

 

 

“SORUMLULUK BİLİNCİYLE HAREKET EDİYORUZ’’

 

 

 

Türkiye’de herkesin bu gündemi yakinen takip ettiğini kaydeden HAS Parti İlçe Başkanı Vehap Ayar HAS Parti ve AK Parti’nin bütünleşmesi her yerde çok fazla konuşulan ve çok fazla hakkında spekülasyon yapılan bir konu haline geldiğini ifade ederek şunları söyledi; “Bu süreçte çok fazla yorum yapmayı ve gündemde ön plana çıkma gayreti içerisinde olmayı doğru bulmuyoruz.  Bu sebeple sonucu henüz tam olarak belli olmayan siyasi bir süreçle ilgili kesin değerlendirmelerde bulunmaktan uzak durulması gerektiğini düşünüyoruz.  İlçe Teşkilatı olarak biz sükunetle ve sorumluluk bilinciyle hareket ederek bu konuyla ilgili ilçe yönetim Kurulu’ndaki her bir arkadaşımızın düşüncelerini bir rapor olarak ilgili mercilere ilettik. HAS Parti’nin Gebze ilçesindeki sorumlu ve yetkilileri olarak bu hassas sürecin olumlu ya da olumsuz, ancak sağlıklı bir şekilde ve hayırlısıyla en kısa sürede tamamlanması için çaba gösteriyoruz. Yine bu süreçte önümüzdeki günlerde ortaya çıkabilecek yeni gelişmeler hakkında HAS Parti ilçe Yönetimi olarak gerekli resmi açıklamaların tarafımızdan yapılacağını kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.