1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gebze Emniyeti'den önemli yenilik
Gebze Emniyeti'den önemli yenilik

Gebze Emniyeti'den önemli yenilik

Vatandaşlara daha iyi hizmet vermek isteyen Emniyet Müdürlüğü, personelini ‘araç takip sistemi’ ile izleyecek.

A+A-

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Gebze’ye daha iyi hizmet verebilmek için teknolojik yeniliklere imza atıyor. Geçen sene GBT kontrollerini el bilgisayarlarıyla yapmaya başlayan Gebze Emniyeti yine bir ilke imza attı. Emniyet bundan sonra personelinin araçlarını ‘araç takip sitemi’ ile izleyecek. Böylece personelin hangi saate nereye gittiği takip edilebilecek. Konuyla ilgili görüştüğümüz Gebze İlçe Emniyet Müdürü Sayın A. Kadir Demir, yeni uygulamayla ilgili bilgi vererek, uygulamanın amacına değindi. Gebze Emniyeti olarak vatandaşa en iyi hizmeti vermek için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Demir, “Araç takip sistemini kullanmamızın tek amacı vatandaşa daha aktif hizmet vermektir” dedi.

 

 

 

“KONTROL VERİMİ ARTTIRIR”

 

 

Samimi bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz Gebze Emniyet Müdürü A. Kadir Demir Gebze’nin asayiş konusunda kat ettiği mesafe ve genel sorunlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kontrolün verimi arttıracağını vurgulayan Demir uygulamayı şu şekilde açıkladı; “Bizim personelimiz iyi insanlardan oluşuyor, bundan şüphemiz yok ama yine de personeli kontrol altında tutarsak daha verimli olacaklarını düşünüyoruz. Bu düşünceden dolayı, araç kontrol sistemini kullanmaya başladık. Personelin başında bekçi değiliz ama bu tür kontrollerle daha iyi çalışacaklarını düşünüyoruz. Biz bir uygulamaya başlayınca bunun bize getirileri ne olur diye düşünüyoruz. Eğer getirisi fazlaysa uygulamayı başlatıyoruz. Sonuç olarak bize ayrılan bütçe belli. Biz bu bütçeyi çok verimli kullanmaya çalışıyoruz.”

 

 

“HALKA AYDA 180 GÜN KAZANDIRDIK”

 

 

GBT sisteminde hakla 180 gün kazandırdıklarını dile getiren Demir, “Burada attığımız her adımın mantıklı ve yararlı olmasına dikkat ediyoruz. Mesela geçen sene bilgisayarla GBT kontrolü sistemine geçtik. Bu sistem bize çok büyük vakit kazandırdı. Yaptığımız hesaplara göre bu uygulamayla GBT’sine baktığımız her vatandaşa 19 dakika kazandırıyoruz. Bunu bir ayda GBT’sine bakılan insan sayısıyla çarptığımız zaman 180 gün gibi çok büyük bir rakam ortaya çıkıyor. Bu ortaya çıkan rakam bizim süre olarak Gebze halkına kazandırdığımız süredir, emek zamanıdır. Bunun yanında bu yeni uygulamalarla biz de zaman kazanıyoruz” dedi.

 

 

"AYDA 14 BİN KİŞİNİN GBT’SİNE BAKIYORUZ"

 

 

Demir, bu yenilikle birlikte ayda 14 bin kişinin GBT’sine baktıklarını söyledi. Demir açıklamalarına şöyle devam etti; “El bilgisayarıyla GBT kontrolü ve araç takip sistemi gibi uygulamaları çoğu il ve ilçe emniyet müdürlükleri kullanmıyor. Ama zaten oralarda buna ihtiyaç yok. Gebze çok farkı bir bölge kalabalık bir ilçe dolaysıyla bu uygulamalara burada ihtiyaç vardı. Biz ayda 14 bin kişinin GBT’sine bakıyoruz. Bu çok büyük bir rakam. Personelimizin hiçbir yere hareket etmemesi taraftarı değiliz ama yanlış yola sapacakları olsa da bu uygulama onları durduracaktır. Bu uygulamayla yani ‘araç takip sistemi’ ile takip ettiğimiz personelin bir yanlışta bulunduğuna şahit olursak personeli cezalandırırız. Ama bu tabi ki adil bir cezalandırma olacak. Cezanın caydırıcılığına inanıyorum. Tek amacımız vatana millete daha yararlı olmaktır.”

 

 

"ÖNCE VATANDAŞ SONRA EMNİYET MÜDÜRÜYÜM"

 

 

Gebze halkına sıcak mesajlar veren A.Kadir Demir önemli toplumsal analizler yaptı.  Demir, “Eskiden biz polis teşkilatı olarak zor kullanmayı ve sert uygulamaları yönetim şeklimizin bir parçası olarak görürdük. Ama zamanla bunun yanlış olduğunu gördük. Şimdi tatlı dille güzel konuşarak sorunları çözmeye çalışıyoruz. Daha önceki uygulamalıdan dolayı oluşan önyargıyı da kırmaya çalışıyoruz. Gebze’nin nüfus yapısı çok farklı. Sürekli göç alan bir bölgeyiz. Zorunlu göç oranı çok yüksek. Buraya göç yoluyla gelen insanlar burada yeni bir yaşam için uğraş veriyor. Yeniden bir hayata başlamak çok kolay değil. Dolaysıyla insanlar bu hayat mücadelesi içinde hem sorun yaşıyorlar hem de bazen sorun yaşatabiliyorlar. Bu durum Gebze’nin suç oranının yükseltiyor. Toplumda çoğunluğun sesine kulak vermek gerekir. İnsanlar birbirinden farklı şeyler söylerler ama hepsinin söylediği gerçeğe yakındır. Kamuoyundan bahsediyorum. Saf, samimi kamuoyunun sesine kulak verdiğinizde başarıyı yakalıyorsunuz. Şişirilmiş kamuoyundan söz etmiyorum. Her insanın içinde bulunduğuna inandığım o saf temiz duygunun oluşturduğu kamuoyundan bahsediyorum. Gebze halkına her zaman kapımız açık sorunlarını yetkili birimlere anlatabilirler. Ya da gelip direk bana da anlatabilirler. Bütün çabamız uğraşımız vatandaşa daha iyi hizmet etmek içindir”

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.