1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. GAÜN’de “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At Projesi” kapsamında eğitim veriliyor

GAÜN’de “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At Projesi” kapsamında eğitim veriliyor

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Öğretim Üyeleri tarafından "Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At" projesi kapsamında GAÜN Sporium da 26 kişiye eğitim...

A+A-

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Öğretim Üyeleri tarafından "Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At" projesi kapsamında GAÜN Sporium da 26 kişiye eğitim veriliyor.

Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan "Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At" Projesi Protokolü kapsamında GAÜN Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Hüseyin Öztürk ve Öğr. Gör. Tarkan Tuzcuoğulları tarafından verilen eğitimler 4 gün sürecek.

Öğrenci ve mezunlarımıza istihdam sağlıyoruz

GAÜN Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Öztürk, bu çalışmayla 60 okul, 64 bin 349 öğrenciye eğitim verileceğini belirterek, Gaziantep Üniversitesi olarak eğitim verilerek, yapılan çalışmaların istatistiğinin yapılacağını söyledi. Proje kapsamında insan kaynağı konusunda Gaziantep Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına istihdam sağlandığını kaydeden Doç. Dr. Öztürk, Halk Eğitim Merkezi üzerinden alınan 26 öğrencinin belli bir ücret alacağını belirtti.

Sağlık yaşam ve spor konusunda çeşitli panellerin yanı sıra, "yöresel ve eğitsel oyunlar konulu" eğitimler verileceğini belirten Doç. Dr. Öztürk, "Sporun çocuklar üzerindeki olumlu etkileri üzerine ailelere konferans verilecek. Kaynaştırma öğrencilerinin spor yoluyla oryantasyon eğitimleri yapılacak. Bunun yanında okul müdürlerine, öğretmenlere, velilere uygulanacak anketleri hazırlayacağız ve istatistik programını yapıp istatistik sisteminin içerisine yerleştirip sunacağız. Okullardan belirlenmiş olan dezavantajlı öğrencilerin beden kitle indeksi ölçümlerini Sağlık İl Müdürlüğüyle birlikte çalışma yapıp onları da avantajlı duruma geçireceğiz. Geleneksel oyunlar ve sınıf içi etkinlikler konulu eğitimler de vereceğiz" diyerek, proje kapsamında Gaziantep Üniversitesi olarak gereken tüm çalışmaların en iyi şekilde yapacaklarını söyledi.

2 Ocak itibariyle sahaya ineceğiz

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Koordinatörü Erkan Çolak da, Halk Eğitim Merkezinden alınan usta öğreticilere okulda yapacakları çalışmalarla ilgili ön seminer verildiğini ve 2 Ocak 2018'de sahaya ineceklerini vurguladı. Sahada önce anket çalışmaları, ön test uygulaması yapacaklarını aktaran Çolak, "Okullarımızda öğrencilerimize yönelik çeşitli sportif aktiviteler yapılacak. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ağız diş sağlığı ve hijyen konularında, öğretmenlerimize dengeli beslenme üzerine eğitimler verilecek. Her okulda iki öğretmenimize ilk yardım eğitimi sertifikası verilecek. Hareket bilimi anlamında ve istatistiki verilen girilmesi ve bunun bilimsel boyut kazanması noktasında başından sonuna kadar Gaziantep Üniversitemiz eğitim boyutunda" şeklinde konuştu.

GAÜN’de “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At Projesi” kapsamında eğitim veriliyor

GAÜN’de “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At Projesi” kapsamında eğitim veriliyor

GAÜN’de “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At Projesi” kapsamında eğitim veriliyor

GAÜN’de “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At Projesi” kapsamında eğitim veriliyor

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.