1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Filistinli itfaiyeciler eğitimlerini tamamladı

Filistinli itfaiyeciler eğitimlerini tamamladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nde eğitim alan Filistinli itfaiyeciler sertifikalarını aldılar.

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nde eğitim alan Filistinli itfaiyeciler sertifikalarını aldılar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Türk İşirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) iş birliğinde gerçekleştirilen itfaiyecilik hizmet içi eğitimlerinin 70'inci grubunda yer alan Filistinli itfaiyeciler düzenlenen programla sertifikalarını aldılar. Daha önce Gazze, Ramallah, Nablus ve El-Halil'den itfaiyecileri ağırlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, ikinci defa El-Halil şehrinden gelen 13 İtfaiyeciyi konuk etti.

Düzenlenen sertifika programında, eğitimleri tamamlanan 13" ü Filistinli ve 7" si Türkiye'nin diğer belediyelerinden gelen, 20 kişilik grup sertifikalarını aldılar. Programa İtfaiye Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz ile Müdahale Şube Müdürü Kadir Köktürk katıldı. Sertifika töreninde konuşan Eğitim ve Önleme Şube Müdürü Salih Palaz, "Bu eğitimleri vermekten dolayı çok mutluyuz. Bilgi paylaştıkça büyüyen bir unsurdur. Sizlerle bu paylaşımları yapmak bizleri oldukça mutlu ediyor. Özellikle Filistin" in El Halil şehrinden gelen itfaiyeci misafirlerimize de eğitimlerini tamamladılar. Büyük sıkıntılar yaşayan bir coğrafyada İtfaiyecilik gibi kutsal bir mesleği sürdüren Filistinli Kardeşlerimizi aramızda görmek ayrı bir gurur ve kıvanç kaynağımızdır" dedi.

Konuk 13 Filistinli itfaiyeci, almış oldukları eğitimlerden oldukça memnun olduklarını belirttiler. Filistinli itfaiyeciler adına konuşan Ayman Naserdeen, "Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bizleri burada misafir ettiğiniz için teşekkür ederiz. Eğitimlerimizi tamamladık ve bilgilerimizi kendi ülkemizde uygulayacağız. Birçok bilgiyi öğrenme ve kendi bilgilerimizi de paylaşma imkanı bulduk. Eğitimde bizlere yardımcı olan bütün eğitmenlerimize ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim, ayrıca burada bulunmamızı sağlayan Türkiye Belediyeler Birliği'ne de özellikle şükranlarımı sunarım" dedi.

KBB, TBB VE TİKA işbirliği ile 2010 yılından bu yana devam eden eğitimlerde, yurt içinden 337 itfaiye teşkilatından ve 15 ayrı ülkenin itfaiye teşkilatından olmak üzere toplam bin 796 itfaiyeciye eğitim verildi.

Eğitimler İtfaiye Eğitim Merkezi'nin eğitim uygulama platformunda gerçekleştirildi. Gruba İtfaiye Daire Başkanlığı'nın uzman eğitmen personeli tarafından tam teçhizatla, Yangına Müdahale Teknikleri, Kapalı ve Dumanlı Ortamlarda İlerleme, Kazazede ve Yangın Kaynağı Arama, Termal Kamera Kullanımı, Trafik Kazalarından Kurtarma, Yüksek Açı Kurtarma gibi daha birçok konuda teorik ve pratik bilgiler sunuldu. Tüm eğitim gruplarında olduğu gibi bu eğitimin sonunda da Türkiye Belediyeler Birliği tarafından tüm katılımcılara İtfaiyeci Kişisel Koruyucu Donanım hediye edildi.

Filistinli itfaiyeciler eğitimlerini tamamladı

Filistinli itfaiyeciler eğitimlerini tamamladı

Filistinli itfaiyeciler eğitimlerini tamamladı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.