1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Evrim teorisi gerçeği
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Evrim teorisi gerçeği

A+A-

Bugünlerde işler öyle yoğun ki yazmakta zorlanıyorum. Neyse ki yine de avantajlı sayılırım. Zira ülke gündeminin konuları güncelliğini hiç kaybetmiyor, bize de fırsat doğuyor. İşte bu konulardan bir tanesi de evrim teorisi zırvaları. Sakın buradan Evrime, bilime inanmadığım zannı çıkarılmasın. Bilakis evrime de bilime de inananlardanım. Ancak ne var ki bunun sulandırılmasına karşıyız arkadaş.
Geçen hafta ulusal kanallarımızdan birinde bilim adamları proflarımız yine bu konuyu tartışıyorlardı. 70’li, 80’li okul yıllarımızda çok tartıştığımız bildik bir konuydu. Ama yine de merak edip izledim programı. Konuklardan Ergi hocayı ve Sultan hocayı çok tanımam ama Caner hoca bildik bir isimdi. Ne yalan söyleyeyim en çok şaşırtan da Caner hoca oldu. Zira konulara Kur’ani perspektiften baktığını düşündüğüm bir bilim adamıydı. Yine ayetlerden bahsetti ama “maymun değil de aslandan geldik denseydi problem olmayacaktı” gibi bir garabet laf etti, buz kesildim. Twitter’dan çok sorular yöneltim ama cevap alamadım.
Konuyu kısaca özetleyecek olursak, bizim tartıştığımız yıllarda Allah’ı (CC) inkar için geliştirilen evrim teorisi günümüzde Allah’lı (CC) teoriye evrimlenmiş olduğunu gördük. Yani illa maymundan geldik diyecekler. Oysa ki insanın yaratılışıyla ilgili bir çok ayet var. Caner hoca sadece Tin süresindeki “Ehsani takvim üzere yarattık” (yaratılmışların en şereflisi) kısmını söyledi diğerlerine hiç değinmedi. Gerçi kendisi ilahiyatçı değil felsefeci ama ilahiyatçı hocaların yanında bir hayli bilgi sahibi olmuş bir bilim adamı.
Yine tekrar ediyorum bilime ve evrime karşı değilim ancak ne var ki ben bir araştırmanın sebep-sonuç ilişkisine bakarım. Farz edelim ki maymundan geldik bu tezle ne elde edeceğiz, bilim buradan ne üretecek? Hani diyeceğim ki bilimsel verilerle insana faydası dokunacak bir ürün elde edilecek anlarım da. Böyle bir iddiayı salt bir veri olarak kabul etmenin kime ne faydası var? Kanaatimiz o ki, ortaya attıkları bu teoriyle Allah inancını yok edemediler o zaman Allah’ın isim ve sıfatlarıyla Müslümanın gözünde zayıf gösterelim ki inançlarını zafiyete uğratıp bir üstünlük elde edelim. Maymunu yaratan Rabbim daha mükemmel insanı yaratamaz mı sanıyorsun? Vatandaşın anlayamayacağı 'doğal seleksiyon, popülasyon' kelimelerini kullanınca Allah’ı (CC) da mı bilgisiz zannediyorsunuz? Lütfen siz bilim adamlarından bekleneni yapın, insanlığın faydasına Allah’ın (CC) yarattığı bizim bilmediğimiz bilgilere ulaşıp insanlığa faydalı işler yapın. Bırakın millet nasıl inanıyorsa öyle yaşasın.
Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.