1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim günleri devam ediyor

Eğitim günleri devam ediyor

Çayırova’da tüm okullarında Çayırova Belediyesinin ÇAYEP projesi kapsamına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen öğrenci, veli, öğretmen ve yönetici eğitim seminerleri 1 Kasım 2012 Perşembe günü itibariyle başlamış bulunuyor.

A+A-

Program ilçemizdeki okullarda öğrenim gören ve 2012-2013 eğitim öğretim yılında sınava girecek olan 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencilerine, velilerine ve öğretmenlere verilecek. Öğrencilere verilecek eğitimler okulların salonlarında, veli ve öğretmenlere verilecek seminerler ise Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirilecek. Öğrenci Eğitim konuları; “Öğrenci sürecinin aşamaları, mucizevi bilgisayar, insan beyninin marifetleri”, “İç disiplin ve iç motivasyonu sağlamak, mücadeleye devam”, “Sınav stratejileri, en büyük dostumuz yanlış sorular”, “Sınav balonu (sınav psikolojisi), çevresel etkileşim”, Öğrenme sürecini etkileyen faktörler, stres hormonları, başarı-kaygı”, Başarılı olma sanatı, evrensel sır, mazeretlere rağmen pes etmeme ve duyarsızlaştırma” konularından oluşmaktadır. İlçede görev yapan okullardaki yöneticilerimize; “Eğitimde İletişim”, “Takım çalışması”, “Stres yönetimi”, Öğretmenlere; “Beyin mucizesi ve öğrenmenin doğası”, “Eğitimde yönetici-öğretmen-veli iş birliği, takım oyunu” konuları, velilerimize ise; “Sınav sürecinde anne-baba tutumu”, “ Sınav arifesinde anne-baba tutumu” konularından oluşmaktadır ve tüm eğitimlerin planlamış yapılmış olup eğitimler haziran ayı sonuna kadar devam edecektir. “Eğitimde İletişim” konulu seminer Okul müdür ve müdür yardımcılarına 21 Aralık

2012 Çarşamba İlçemiz Reysaş Lojistik Ortaokulu Salonu’nda yapıldı. Seminer Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Doç.Dr.Mustafa OTRAR tarafından verildi. Seminer Programına İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İmdat AKBABA, Şube Müdürleri Erdal YAZAN, Köksal TURAN, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayaz GÖNÜLDAŞ’da dinleyici olarak katıldılar. İlçedeki tüm idarecilerin yoğun ilgi gösterdiği programa kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Velili İmdat Akbaba; “ÇAYEP eğitimleri hakkında kısa bir bilgilendirme yatı ve Çayırova Belediyesine eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. Seminerin ilçeye ve öğrencilere faydalı olması temennisinde bulundu. 22 Kasım 2012 Perşembe günü saat 11:00’da İlçemiz GOSB Tadım Jale Yücel EML’nin 12.sınıf öğrencilerine düzenlenen; “Öğrenci sürecinin aşamaları, mucizevi bilgisayar, insan beyninin marifetleri” seminere Çayırova Kaymakamı Sayın A.Selim Parlar, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İmdat Akbaba da katıldı. Seminer Programını öğrencilerle birlikte beğeniyle izleyen İlçe Kaymakamı A.Selim Parlar; semineri veren Uzman Psikolojik Danışman Ö.Faruk Öndağ’a teşekkürlerini iletti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.