1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Doktorlar bugün iş bırakıyor!

Doktorlar bugün iş bırakıyor!

Gaziantep’te göğüs cerrahisi uzmanı olarak görev yapan Dr. Ersin Arslan'nın önceki gün bir hasta yakının tarafından bıçaklanması sağlıkçıları ayağa kaldırdı. Bir grup sağlıkçının dün tam gün iş bırakacağı açıklandı.

A+A-

Dün  , Gebze Fatih Devlet Hastanesi önünde toplanan ve bir saat iş bırakma eylemi yapan sağlık çalışanları adına Kocaeli Tabib Odası Gebze Temsilcisi Dr. Burhan Çağlar Usta bir açıklama yaparak, “Hekimler ve sağlık çalışanları arasında infiale yol açan bu olay sonucunda meslektaşımız Dr.Ersin Arslan’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içersindeyiz. Meslektaşımızı kaybetmiş olmamız nedeniyle, başta hamile eşine,ailesine ,iş arkadaşlarına ve tüm sağlık çalışanlarına baş sağlığı diliyoruz.Bu olay nedeniyle yaşadığımız acı ve travma,ruhlarımızda onarılması imkansız derin izler bırakacaktır.Daha 17 yaşında cinayet işleyerek bizlere bu acıyı yaşatanı,planlayanları ve azmettirenleri şiddetle kınıyoruz.Sağlık Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve Emniyeti’nden de, bir an önce  olayın aydınlatılmasını ve saldırganın yakalanarak gerekli sürecin başlatılmasını talep ediyoruz” dedi. 

 

 

 

SAĞLIK-SEN’DEN HÜKÜMETE ve SAĞLIK BAKANLIĞINA ÇAĞRI

 

 

 

Sağlık Sen adına açıklama yapan Memur-Sen Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Güngör de saldırıları kınadı. Güngör, Sağlık hizmetleri gibi yüce bir hizmeti her türlü olumsuzluğa rağmen vermeye çalışan sağlık personelinin yazılı görsel medyada düzenli olarak şiddete maruz kalma haberlerini içimiz burkularak takip etmekteyiz. Allahın yarattığı en güzel varlık olan insana hizmet etmenin gururu ve onuru ile yolumuza devam etmekteyiz. Ülkemiz ve milletimiz için katlanılan her türlü zorluğun kutsallığına da inanıyoruz. Caydırıcı hiçbir önlemin alınmaması, şiddeti uygulayan için yaptığının yanına kar kalması anlamına gelmektedir. Artık yeter diyoruz, biz bunu hak etmiyoruz, hepimiz en az bize şiddet uygulayanlar kadar onurluyuz. İnsanlıktan nasibini zerre kadar almamış insan şeklindeki canavarların yaptıklarının bir karşılığı olduğu artık bilmeleri gerekir. Hasta hakları ile ilgili stratejileri ışık hızı ile alan otoritelerin çalışanlar için neden bu kadar yavaş hareket ettiklerini anlamakta zorlanmaktayız. Sağlık bakanlığının şiddet olaylarına karşı ciddi adımlar atmaması sebebi ile ülkemizde ve ilimizde ne yazık ki sağlık çalışanlarımıza karşı darp ve şiddet olayları her geçen gün ivme kazanmaktadır.” dedi. Daha sonra yerlere karanfil bırakan Usta ve Güngör, tüm sağlık çalışanlarına destekleri için teşekkür etti. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.