1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DİSK büyük bir eylem hazırlığında!

DİSK büyük bir eylem hazırlığında!

DİSK Kocaeli Şubesi, Birleşik Metal-İş Sendikası olarak işçi aleyhindeki tüm uygulamalara karşı büyük bir eylem hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi.

A+A-

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)'e bağlı sendikalar Sabri Yalım Parkı'nda bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya; Birleşik Metal-İş Sendikası, Genel-İş Sendikası, Emekli-Sen ve Dev-Sağlık İş Sendikası katıldı. Sendikacılara; TKP, EMEP ve Halkevleri yöneticileri de destek verdi. Grup adına basın açıklamasını gerçekleştiren Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Hami Baltacı, AKP'nin işçinin kazanımlarını yok ettiğini söyleyerek ateş püskürdü. 

 

 

 

 

SENDİKA İHLALLERİ

 

 

Konuşmasında AKP'ye boyun eğmeyeceklerini, direneceklerini söyleyen Baltacı, “12 Eylül ruhunu yeniden canlandıranlar demokrasi ve emek güçlerine karşı saldırılarının çerçevesini gittikçe genişletiyor. Bugün milyonlarca yoksul, işçi, emekçi, çalışan kesim AKP tarafından cezalandırılmaktadır. Haklarımız elimizden alınıyor. Güvencesiz, kuralsız çalışma biçimleri yaygınlaşıyor. İşsizlik kabus olmaya devam ediyor. İnsan hakları ve sendika ihlalleri artıyor. 

 

 

 

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

 

 

Ucuz istihdamı hedefleyen ulusal istihdam stratejisine, işçiyi köleleştiren özel istihdam bürolarına, kıdem tazminatının gasp edilmesine, sendikal grev yasaklarına, esnek çalıştırmaya, işçilerin iş cinayetlerine kurban edilmesine ‘hayır' diyoruz” dedi. Baltacı, Birleşik Metal-İş Sendikası olarak işçi aleyhindeki tüm uygulamalara karşı fabrikalarda imza kampanyası başlattıklarını da kaydederek, büyük bir eylem hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi. Son olarak KESKE'e yapılan baskılara da değinen Baltacı, KESK'e destek verdiklerini de belirtti.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.