1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Diş Teli Fiyatları
Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları, ortodonti tedavisinde kullanılacak yönteme göre değişir. Son senelerde daha fazla insan tarafından tercih edilen ortodonti tedavisi, dişleri mükemmel görünümüne kavuşturmanın en kısa yollarından birisidir.

A+A-

 

Diş teli fiyatları, ortodonti tedavisinde kullanılacak yönteme göre değişir. Son senelerde daha fazla insan tarafından tercih edilen ortodonti tedavisi, dişleri mükemmel görünümüne kavuşturmanın en kısa yollarından birisidir. Ortodonti tedavisi sonucunda rahatlıkla gülümseyeceğiniz inci gibi dişlere sahip olsanız da ağız ve diş sağlığına kavuşmanıza da destek olur. Geçtiğimiz senelerde ortodonti tedavisi genel olarak küçük yaştaki çocuklara uygulansa da yetişkinlere uygulanma oranı da giderek artmaktadır.

Ortodonti tedavisi her ne kadar diş problemlerini kaldırsa da sigara içme çay ya da kahve tüketiminden kaynaklanan renk değişimleri ortadan kaldırmaz. Ortodonti tedavisi düzensiz, ayrık ya da çapraşık dişleri düzelttiği gibi çene problemlerinden kaynaklı sorunları da çözer.

Ortodonti tedavi süreci kişiden kişiye değişiklik gösterse de ihtiyaç duyulduğu takdirde, fazla dişlerden hastanın ağzının arındırılması gerekecektir.

Diş Telinin Yararları Nelerdir?

Ortodonti tedavisinde diş teli büyük rol oynamaktadır. Diş teli kullanman en önemli yararlarından birisi de kişinin her zaman hayal etmiş olduğu kusursuz dişlere sahip olmasıdır. Böylece dişlerin çapraşıklık, öne doğru çıkma ya da ayrılma olan kişiler kendilerine olan güvenlerini de kazanmış olacaklardır. Böylece her zaman istedikleri kocaman gülümseye de kusursuz imaja da sahip olacaklardır.

Diş teli sayesinde çiğneme ve konuşmada sıkıntı çeken kişilerin de sorunları ortadan kalkacaktır. Diş teli tedavisi sonrasında bozuk ağız yapısı yüzünden düzenli fırçalansa da dişler yeterince temizlenemediği için yaşanan diş çürükleri de son bulur.

Ortodonti tedavisi ne kadar erken yaşta yapılırsa o kadar iyi olacaktır. Çünkü erken yaşlarda uygulanmayan ortodonti tedavisi, ilerleyen yaşlarda kişilerin çene operasyonu geçirmeleri gerekebilir.

Çapraşık ya da düzensiz dişler yüzünden meydana gelen dudak değişiklikleri de ortadan kaldırılarak, hastanın yüzü üzerinde de pozitif bir değişiklik meydana gelir.

Diş Teli Fiyatları 2020

Diş teli fiyatları 2020 Türk Dişhekimleri Birliği’ nin paylaşmış olduğu fiyat aralıklarına göre belirlenir. Diş teli fiyatlarının belirlenmesindeki amaç fiyat politikasını korumaktır. Ortodonti tedavisi olmak isteyen kişiler Türk Dişhekimleri Birliği’ nin açıklamış olduğu fiyatlara bakarak, alacakları hizmetle ilgili ortalama bir fiyat bilgisine sahip olurlar. Kişiler unutmamalıdır ki ortodonti tedavisi maliyetleri tercih edilen doktora, uygulanan yönteme, diş teline ve malzemesine göre değişecektir.

 

Kaynak: https://www.periodent.net/

1-periodent-giris.jpg

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.