1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dilovası'nda yılın ilk meclis toplantısı!

Dilovası'nda yılın ilk meclis toplantısı!

Dilovası Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Tavşancıl Hizmet binasında Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın başkanlığında gerçekleşti.

A+A-

Dilovası Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Tavşancıl Hizmet binasında  Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın başkanlığında gerçekleşti. 

 

 

KENTSEL KİMLİK PERÇİNLEŞECEK

 

 

Gündeme alınan maddelerin görüşüldüğü yeni yılın ilk meclis toplantısında Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın iyi niyet dilek ve temennileriyle 2012 yılının ilçeye hayırlar getirmesini temenni etti. İlçedeki hizmet seferberliğinin 2012 yılında artarak devam edeceğini ve hizmete açılacak tesis ve kuruluşlarla ilçenin kentsel kimliğinin daha da perçinleneceğini söyledi. Dilovası Belediye Meclisi Denetim Komisyonunu için yapılan oylamalar kapalı zarf usulü ile yapılarak Kemal Kotan, Melih İpek, Mustafa Şimşek, Efendi Deli ve Abdulcebbar Tuza komisyona seçilen meclis üyeleri oldu.

 

 

PERSONEL ÜCRETLERİ YENİDEN YAPILANDIRILACAK

 

 

Gündeme ait diğer maddelerin görüşüldüğü meclis toplantısında memur İşçi Kadro İhdas Cetveli ve Sürekli İşçi Kadro Cetveli görüşmeleri ile devam ederken meclis Sözleşmeli Personel Ücretlerinin belirlenmesi konusunda memur zam oranlarını baz alarak ücretlerin yeniden belirlenmesi konusunda oy birliğine vardı. Mecliste ayrıca Tavşancıl Mahallesi 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği ile Polisan tarafından yapılacak olan Spor Kompleksinin yerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisi belediye meclisince kabul edildi. Kent Konseyinin bütçe artışını da görüşen meclis üyeleri Kent Konseyinden gelen 40 bin TL’lik talebi de onaylarken, Engelliler ile ilgili Bakım Evi ile ilgili gündemi de komisyona havale ettiler. Mecliste son olarak İşyeri açma ve reklam tabela harçlarına bakanlar kurulunun kararı ile %10 artış yapıldı.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.