1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dilovası'nda tarihi karar!

Dilovası'nda tarihi karar!

Dilovası Belediyesi'nin Ağustos ayı meclisi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Meclis'te tarihi bir karar için adım atıldı. Yaman, birçok kurumun gözünü diktiği dediği, Tavşancıl sahilini halka kazandırmak için meclis üyelerinden destek istedi.

A+A-

Tavşancıl Sahil Projesi'nin 2. etabının planlarının yapılması oy birliği ile kabul edildi. 

 

ÇALIŞMALARI ANLATTI

Dilovası Belediyesi'nin Ağustos ayı meclisi geçtiğimiz gün Dilovası Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşti. 14 Gündem maddesinin görüşüldüğü meclise Başkan Cemil Yaman, belediye çalışmalarını anlatarak başladı. Belediye meclis üyelerini bilgilendiren Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, yapılan hizmetlerin Dilovası'nın geleceğine ışık tuttuğunu söyleyerek 3,5 yıllık görevi boyunca Dilovası'na yaklaşık 200 trilyonluk hizmet yapıldığını ve Dilovası'nın bu yapılan hizmetler ile çağ atladığını belirtti. 

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM İNCELENECEK

Gündemde yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili gündem maddesinde konuşan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kentlerin yenilenmesi için başlattığı ve devletinde desteklediği kentsel dönüşüm çalışmaları yeni şehirler için gerçekten önemli bir çalışma, ancak nerden ve nasıl başlayacağı şuan için tam olarak belli olmayan çalışma ile ilgili olarak net bir bilgimiz yok ve bazı arkadaşlarımızın da tedirginlikleri var. Buda normaldir. Bu çalışma öncesi konunun detaylarını öğrenebilmek adına bir danışmanlık hizmeti almamız gerekiyor. Gerçekten önemli bir konu ancak bu şehir hepimizin. Bu şehirde alınacak bu tür kararlar hepimizi bağlar. Onun için öncelikle danışmanlık hizmeti almamızın doğru olacağını düşünerek konunun ilgili komisyona havale edilmesini öneriyorum."dedi. Meclis üyeleri oy birliği ile konuyu komisyona havale etti.

 

TAVŞANCIL SAHİLİ 2. ETABI

Gündeme gelen bir diğer önemli madde de Tavşancıl Sahil projesinin 2. etabının hazırlanması oldu. Konuyla ilgili meclis üyelerine açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, "Tavşancıl sahilimizin 1. etabı bitmiştir. Şimdi önemli bir çalışma olan 2. etabın hazırlanması için burada tarihi bir karar vermemiz lazımdır. Limanların ve bazı kurumların gözünü diktiği Tavşancıl sahilinde limanların sonundan Tavşancıl sahiline kadar olan kısmın Dilovası halkına kazandırılması için bu planın hazırlanması şarttır. Tavşancıl sahili Dilovalıların ulaşımı konusunda sıkıntılı bir yer olarak gözüküyor ancak 2. etap ile Dilovası'nın sahile kavuşması daha kolay olacaktır. Dilovası'n dan sahile kadar ara bir yol açılacak ve Dilovalılar sahile yürüyerek gidebilecek.

 

DİLOVALILARIN SAHİLE İHTİYACI VAR

Dilovalıların bu sahile ihtiyacı var. Biz bugün burada tarihi bir karar vereceğiz. Ve birçokların gözünü diktiği bu alanı Dilovası halkına kazandırmak için bir adım atacağız."dedi. Yaman'ın açıklamalarının ardından yapılan oylama ile Tavşancıl Sahil Projesinin 2. etabı planlanması için çalışmanın başlatılması oy birliğiyle kabul edildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.