1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Dilovası HAS Parti mahallelerde teşkilatlandı!

Dilovası HAS Parti mahallelerde teşkilatlandı!

Dilovası Has Parti Mahallelerde teşkilatlanmaya başladı.

A+A-

 Dilovası Has Parti Mahallelerde teşkilatlanmaya başladı. İlk olarak Dilovası Has Parti İlçe binasında toplanan ve başkanlarını seçen Dilovası’nın büyük mahallelerinden olan Diliskelesi Mahallesi oldu. Önümüzde ki yerel seçimlerde sıfır hata parolasıyla giren Has parti’de bu seçimlerde mahalle teşkilatlarında farklı bir uygulamaya gidecek. Her mahalleyi büyüklüklerine göre bölecek olan Has Parti bir mahalleye birden fazla başkan atayacak. İlk uygulamayı da Diliskelesi Mahallesi ile yapan Has Parti bu Mahalleyi 2 ye bölerek 2 ayrı yönetim oluşturdu. Alt ve üst kesim diye ikiye bölünen Mahallenin alt kesiminin Başkanı Ramazan Çalışkan olurken, üst kesimin de mahalle Başkanı Hüseyin Gültekin oldu.

 

 

HER MAHALLEYE İKİ BAŞKAN

 

 

Her iki başkanı mahalle Başkanı olarak atayan Dilovası Has Parti İlçe Başkanı Fevzi Perk daha sonra kendilerine yetki belgelerini verdi. Has parti İlçe Başkan yardımcısı ve aynı zamanda teşkilatlanma Başkanı olan İran Ertürk mahalle yapılarını anlatarak bilgi verdi. Ertürk “Bizler mahalle yönetimlerimizi çok özen ve titizlik içerisinde bitirdik. Her hafta mahalle teşkilatlarımızı İlçe binamıza toplayarak kendi aralarında başkan seçmelerini uygun bulduk. Mahalle teşkilatlarımızı Mahallelere göre 20 ve 30 kişilik yönetimlerden kurduk. Mahalleleri bölme kararı aldık daha iyi verim almamız için ve mahallelerde ki sıkıntıları görmek için böyle bir uygulamaya kittik eğer mahalleleri tam alırsak her mahalle de yaklaşık 100 ila 60 arasında yöneticilerimiz var” dedi.

 

 

 

 

Kısa bir konuşmada İlçe Başkanı Fevzi Perk yaptı. Perk “Öncelikle yeni seçilen ve seçilecek olan Başkanlarımıza başarılar diliyorum. Parti yönetimi ile mahalleleri bölme kararı aldık. Bunun Partimiz için ve Dilovası için daha fazla yaralı olacağını tahmin ediyoruz. Bu şekilde mahallelerimizde daha geniş ve içi dolu raporlar almayı hedefliyoruz. Allah’a şükür mahallelerde yönetici bulmakta hiç sıkıntı çekmedik. Herkes gönüllü ve istekli bir şekilde yönetime girdi. Herkesi tebrik ediyorum” dedi.

 

 

 

 

DALKILIÇ “DİLİSKELESİ BÖYLE YÖNETİLMEYİ HAK ETMİYOR”

 

 

 

 Toplantıya Dilovası Kurucu belediye Başkanı Ercan Dalkılıç’ta katıldı. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Dalkılıç Diliskelesi halkının sorunlarına çare bulamayan bir iktidar olduğunu söyledi. Dalkılıç “Öncelikle mahalle yönetimlerini ve seçilen Başkanları tebrik ediyorum. Bu saatten sonra cadde ve sokağa inmenin vaktidir. Bizler 2009 seçimlerinden sonra hiçbir zaman dinlenmedik sürekli çalıştık bu güne dek 600 den fazla kişiyi çeşitli firmalara işlere yerleştirdik. İktidar olmuşçasına çalıştık. Ama bu sürede iktidar olanlar Dilovası’na bir şey veremediler. Halkımız pişman olduklarını her yerde söylüyorlar. Bu gün Diliskelesi Mahallesi de iktidara büyük tepki duyuyor haftanın bir günü Diliskelesi nde ki halkla bir araya gelip kendilerini dinliyorum çok sıkıntıları var. Daha dün bir gazetenin manşetinde iskelede ki bir okulun bahçesinde ki şantiyeyi ve öğrencilere yaşattığı sıkıntıyı gördük, bu gün ilkokul çağına giden çocuklar 5-6 yaşlarında birine bir şey olursa bunun altından kim kalkacak, yine aynı şekilde okulların çevrelerini pislik götürüyor bunları gören yok. Diliskelesi halkına bir çok söz verdiler bunlardan biri de çok amaçlı kapalı spor salonu, bir sanayicimiz bunu yapacağını söyledi ama mevcut iktidar kendilerine yer tahsis edemiyor, bunlarda belediyecilik ruhu yok ya da Halkın dertlerine çözüm üretecek kapasiteleri yok. Bakın alt yapı dediler önce oradaki halkı 2 yıl çamur ve toz içinde bıraktılar ve sonra bazı sokaklara girmeden alt yapıyı bitirmeye çalıştılar. Bu iktidar gerçekten büyük bir ayrımcılık yapıyor. Bu bögeden dünyanın en büyük 2. köprüsü geçecek, Diliskelesi için büyük bir fırsat ama korkuyorum ki mevcut iktidar bunu da eline yüzüne bulaştırarak bu fırsatı değerlendiremeyecek ve mahalle halkımızı mağdur edecek, Dilderesi bölgeye büyük bir zarar veriyor. Hatırladığım kadarıyla Başkan burada yüzülecek kadar temiz bir hale getireceğinin sözünü vermişti ve ilk kendisi yüzecekti ama şuana dek hiç biri olmadı artık halk bunlara pirim vermeyecek” dedi. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.