1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Dev sağlık yatırımları ve Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor !
Dev sağlık yatırımları ve Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor !

Dev sağlık yatırımları ve Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor !

Dev sağlık yatırımlarından; Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatı hızla devam ediyor. Yeni Mahalle Sağlık Kompleksi’nin dış cephesi yapılıyor. Necati Çelik Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası inşaatı bitti.

A+A-

Gölcük’te dev sağlık yatırımlarından; Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatı hızla devam ediyor. Yeni Mahalle Sağlık Kompleksi’nin dış cephesi yapılıyor. Necati Çelik Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası inşaatı bitti. Ek Hizmet binası temmuz ayında hizmete girecek.  112 Acil Servis Binası inşaatı tamamlanmak üzere. Yapımı biten Yunus Emre Sağlık Merkezi de kısa süre içinde faaliyete geçecek.

YENİ DEVLET HASTANESİ VE EK BİNA İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Gölcük Yeni Devlet Hastanesi, 52 dönümlük alan üzerinde inşaa ediliyor. Ana ve ek bina olarak inşaa edilen hastane, 45.000 m2 kapalı alana sahip, 300 yataklı A Sınıfı bir hastane olacak. Gölcük Yeni Devlet Hastanesi’nde; 28’i erişkin, 7’si yeni doğan olmak üzere; toplam 32 yoğun bakım yatağı, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 7 genel, 1 lokal ve 1 sezaryen olmak üzere; toplam 9 ameliyathane, 71 poliklinik odası, 4 adet tek kişilik (SDL) konforlu doğum odası ve hiperbarik ünitesi gibi özellikli alanlar ile; 225’i kapalı 275’i açık olmak üzere toplam 500 araçlık otopark bulunacak.

GÖLCÜK YENİ MAHALLE SAĞLIK KOMPLEKSİ İNŞAATI EYLÜL’DE BİTECEK

Donanma Caddesi üzerinde bulunan, Yeni Mahalle Sağlık Kompleksi’nin inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Binanın dış cephe kaplamaları yapılıştır. Yeni Mahalle Sağlık Kompleksi eylül ayında tamamlanacak.

İçerisinde; Aile Sağlığı Merkezi, Semt Polikliniği, Verem Savaş Dispanseri, 112 Acil Yardım sağlık birimi ve Gölcük İlçe Sağlık Grup Başkanlığı bulunacak. Sağlıklı yaşam merkezi adı altında, psikolojik danışma birimi, gebe eğitim sınıfı, sigarayı bırakma birimi, obezite ve diyabet ile ilgili birimler de yer alacak. Bina içerisinde iki adet eğitim salonu da bulunacak.

GÖLCÜK 2 NO.LU 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU İNŞAATI BİTMEK ÜZERE

Gölcük Belediye Meclisi’nin, İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsisi ile hayata geçen Gölcük 2 no.lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Hizmet Binası’nın inşaatı bitme aşamasına geldi. Yeni hizmet binası; Değirmendere yönünden gelirken sağ (güney) tarafında, D-130 Karayolu’na cepheli, Yeni Gölcük Devlet Hastanesi’nin karşısında bulunuyor. Bu binada, 112 Acil Sağlık Hizmeti verilmeye başlandığı zaman, her yöne doğru çok hızlı bir ulaşım gerçekleştirilmiş olacak.

GÖLCÜK YUNUS EMRE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ ÇOK YAKINDA AÇILACAK

Topçular, Örcün ve Saraylı Mahallelerinde yaşayan vatandaşların kullanacağı, Gölcük Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi inşaatı tamamlandı ve çok yakında hizmete açılacak. Kocaeli’de bir ilk olan bina konseptine sahip sağlık merkezinde, 4 doktor görev yapacak. Aile Sağlık Merkezleri kriterlerine uygun olarak inşa edilen modern binada, ayrıca; Anne Sütü Hakkında Bilgilendirme, Hasta Sevk İşlemleri, Tek Hekim Sağlık Raporu Verilmesi, Enjeksiyon-Pansuman, Çeşitli Laboratuar Tetkikleri, Acil Sağlık Hizmetleri, Gebe – Lohusa – Sağlam – Çocuk Takipleri, Aşılama Hizmetleri, Aile Planlaması, Küçük Cerrahi Müdahaleler, Hasta Hakları Başvurularını Değerlendirme, Organ Bağış bilgisi gibi sağlık hizmetleri de verilecek.

GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİ PREFABRİK EK HİZMET BİNASI TEMMUZ’DA HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR

Gölcük Necati Çelik Hastanesi’nin batı tarafında yer alan ve geçmişte otopark olarak kullanılan yerde, bir koridorla hastane bağlantısı sağlanacak olan Gölcük Devlet Hastanesi Prefabrik Ek Hizmet Binası inşaatında da sona gelindi. 900 m2 alan üzerine iki kat olarak inşa edilen ek bina ile polikliniklerin sayısı ve hizmet kalitesi artacak, hastaların sıra bekleme süresi asgariye inecek. Temmuz ayında hizmete açılacak ek binada; üst katta poliknikler, alt katta diyaliz merkezi bulunacak. Diyaliz merkezinden boşalan alana ise yoğum bakım ünitesi yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.