1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Deprem Sempozyumu 12 Kasım'da!

Deprem Sempozyumu 12 Kasım'da!

Valilik, Büyükşehir Belediyesi, jeofizik mühendisleri odası ve KOÜ Jeofizik Bölümü tarafından 12 Kasım’da ‘Kocaeli’de Deprem ve Kentsel Dönüşüm’ konulu bir sempozyum gerçekleştirilecek

A+A-

17 Ağustos 1999 tarihinde merkez üssü Gölcük olan yüzyılın en korkunç depremi büyük yıkımlara ve kayıplara yol açmıştı. Geniş bir alanı etkileyen depremin üzerinden geçen 12 yıla rağmen hala ilimizde depremin izlerini görmek mümkün. Depremde zarar görüp yıkılmayan çok sayıda yapı bulunuyor. Hasarlı binaların yıkılması ve depreme hazırlık konularında alınan önlemlerin sürdüğü ilimizde sık sık sempozyumlar, toplantı ve panel gibi etkinlikler düzenlenerek depreme karşı duyarlılık artırılmaya çalışılıyor. Birincisi geçtiğimiz aylarda Ramada Otel'de gerçekleştirilen sempozyumun ikincisi, 12 Kasım Pazartesi günü Yahya Kaptan Mahallesi'ndeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılacak.  

 

 

ÖNEMLİ SEMPOZYUM      

 

 

Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Bölümü ve Kocaeli Jefofizik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen sempozyumda Kocaeli'nin depremselliği ve mevcut yapı stokunun Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun ve Yönetmelik  Uygulamaları ele alınacak. Kentsel dönüşüm konusunda TBMM'de yaptığı çalışmalarla bilinen AKP kocaeli MILLETVEKILI İlyas Şeker'inde katılacağı sempozyuma Kocaeli Jeofizik Mühendisleri Odası Başkanı Şevket Demirbaş, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Vali Ercan Topaca da katılacak. 

 

 

 

ÜÇ OTURUM HALİNDE

 

 

‘Kocaeli'de Deprem ve Kentsel Dönüşüm' konulu sempozyum üç oturum halinde gerçekleştirilecek. Açılış konuşmaların ardından  ‘Neden kentsel dönüşüm ve kentsel dönüşümün önemi? Kentsel dönüşüm ve gelişme projeleri, yapı jeofiziği, Kocaeli depreminin orta hasarlı binaları, şehir yerleşim alanları ve jeofizik mühendisliği' alanlarıyla ilgili konularda konuşmalar yapılacak, bilgiler verilecek ve alınacak önlemler aktarılacak.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.