1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Demirci: CHP ortalığı karıştırıyor!

Demirci: CHP ortalığı karıştırıyor!

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, kasım ayı meclis oturumunun ardından açıklamalarda bulundu.

A+A-

Emek ve İnönü Mahallelerinde yaşanan konuyla ilgili olarak konuşan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Muhalefete sert göndermelerde bulundu. 

Demirci, "Bir ay önce bu arkadaşlarımızla konuştuk ve belli bir noktaya geldik. Bakanlıkla yazışmalarda bulunduk, onun da sonuna geldik. Ama geçen hafta muhalefetin karışmasıyla birlikte arkadaşları tekrar ayaklandırdılar. Sonuçta biz bu arkadaşlarımızla gidip yerinde görüştük. Ne verilip alınacağına dair resmi ve gayri resmi izah ettik. ‘Bakanlıktan gelecek cevap yazısını bekleyelim’ dedik, beklerken bu olayları çıkarttılar. Mahalledeki toplantı sonrası arkadaşlar buraya geldi" dedi. 

CHP’nin ortalığı karıştırdığını ifade eden Demirci, "Bütün her şey olumlu giderken birden ters döndü. Niye ters döndü? Siz de şahit oldunuz burada. Muhalefetin işleri karıştırmasından dolayı. Buradan hala prim çıkartmaya uğraşıyorlar. Vatandaşın üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar ama milletin malı, canı var orada. Biz bu sorunun çözülmesi için uğraşırken siyasete onlar da alet oldular. Birkaç tane marjinal arkadaşlar var içlerinde. İşi bozmaya çalışıyorlar ama bizim derdimiz de işi bitirmek ve işin de sonuna geldik. Burası adamların tapulu yerleri. Onun haricinde tapusuz olanlara bile yer vermeye çalışıyoruz. Adam gecekondu yapmış oraya.  Bu da, tapusuz olan vatandaşların tespitinin yapılıp onların üzerine konulması ile yapılacak, vaziyet bu. Sistem bu. Resmi bir şey yok ama son konuştuğumuz konu bu. Ankara ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bu işi neticelendirmek için diyalog halindeyiz. Bunun bakanlığın cevabını bekliyorduk. Ama yine her zamanki gibi, CHP’nin her zaman yaptığı gibi, alıştık bu işlere. Bir şeyi bozmak için bire bir bu adamlar. 80 yıldır bu işi yapıyorlar ve bu konuda da ustalar. Kabul etmek lazım.

Buradaki sistem şu. Buradaki CHP’li meclis üyesi arkadaşlarla sıkıntımız var. Siyaset yapalım, gündem olalım, Çayırova gitsin. Türkiye’nin büyük bir ölçeğini, küçük olarak görüyorlar. Orada TBMM’de nasıl yapıyorlarsa, ‘AK Parti yapmasın, memleket elden gitsin’ diyorlarsa, adamların derdi bu. İyi olan şeyler için öyle, burada da bizim için böyle. İyi bir şeyler yapalım, derdinde değil. Vatandaş sokakta sürünüyor, derdinde değil. ‘Biz bu işi karıştıralım. Bu iş bozulsun. AK Parti kötü olsun. Çayırova Belediyesi kötü olsun.’ Adamların sıkıntısı bu. Bu işi çok iyi yapıyorlar.

Şekerpınar’da da aynısı oldu. 25 senelik meseleyi çözdük. Türkiye’de belki de ilktir yani. 6 bin kişiden bir tane mahkeme yok. Dört işlem yanlış yapılmış. Dördünde de vatandaşa, ‘Verin mahkemeye biz çözelim’ dedik. Öyle yaptık. 25 senelik meseleyi çözen adam, yönetim olarak bunu mu çözemeyeceğiz?" ifadelerini kullandı. 

Emek ve İnönü Mahalleleri’ndeki asayiş sorunu ile ilgili Demirci, “49, 50, 51, 52 sokaklara şimdi bakacağım. Varsa ciddi sorunlar, basının önünde söz veriyorum. Ben orada hizmetler olduğunu biliyorum. Vatandaş, bir kısım sokağa girilmediğini söylüyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.