1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DASİAD'ta önemli toplantı!

DASİAD'ta önemli toplantı!

Gebze SİAD’lar Birliği dün Darıca Sanayici ve İşadamları Derneği (DASİAD)’ın konuğu oldu. Kahvaltıda konuşan Gebze SİAD’lar Birliğini dönem başkanı ve TÜKSİAD Başkanı Kaşif Şahinkesen, “Güç birliği yaparsak Gebze bölgesini birlikte kalkındırırız” dedi.

A+A-

Gebze SİAD’lar Birliği dün Darıca Sanayici ve İşadamları Derneği (DASİAD)’ın konuğu oldu. Kahvaltıda konuşan Gebze SİAD’lar Birliğini dönem başkanı ve TÜKSİAD Başkanı Kaşif Şahinkesen, “Güç birliği yaparsak Gebze bölgesini birlikte kalkındırırız” dedi. 

 

Bayramoğlu Paradise Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya TÜKSİAD Başkanı ve Gebze SİAD’lar Birliği dönem başkanı Kaşif Şahinkesen ile Genel Sekreter Av. Harun Kaya, TÜKSİAD Başkanı Muzaffer Koşan, ASİAD Başkanı Tuncer Saltaş, DASİAD Başkanı Ahmet Alemdar, Başkan Yardımcısı Vural Acartekin ve yönetim kurulu üyeleri, Darıca Gençişadamları Derneği Başkanı Gökmen Hastürk, Çayırova Gençişadamları Derneği Başkanı Önder Sarıtoprak, KAISİAD Başkanvekili Yakup Kaya ve davetliler katıldı. 

 

Kısa bir tanışma faslının ardından ev sahibi olarak söz alan DASİAD Başkanı Ahmet Alemdar, böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade ederek, katılımcılara teşekkür etti. Kısa bir süre önce dernek olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu da misafir ettiklerini söyleyen Alemdar, bölge için yapılacak her olumlu hizmete katkı sunmaya hazır olduklarını ifade etti. 

 

"GEBZE BÖLGESİ İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ"

 

TÜKSİAD Başkanı ve Gebze SİAD’lar Birliği dönem başkanı Kaşif Şahinkesen de toplantıya katılan herkese teşekkür etti. Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyen Şahinkesen, “Gebze bölgesindeki 4 ilçede 14 SİAD ile bir gönül birliği yaptık ve ilk dönem bizi başkan seçtiler. Her SİAD Başkanı dönüşümlü olarak burada dönem başkanlığı yapacak. Amacımız bölgemizdeki tüm sorunları bir kitapçık haline getirerek ilgili makamlara iletmek olacak. Bir kişinin sorun iletmesi ile Gebze bölgesindeki tüm SİAD’ların bir araya gelerek sorunu ilgili makamlara iletmesi çok daha farlı olacaktır. Onun için bu bölgedeki tüm SİAD’lardan çalışmalara katıkı sunmalarını istiyoruz” dedi. 

 

Gebze’nin Türkiye’de sanayinin başkenti olduğuna da dikkat çeken Kaşif Şahinkesen, “Eskiden millet Almanya’ya giderdi, şimdi ise Gebze’ye geliyor. Bunun yanı sıra Gebze bir ilim ve irfan kenti, GYTE, TÜBİTAK, TÜSSİDE ve TSE gibi kurumların Gebze’de olması ve bunun yanı sıra bilişim vadisinin de Gebze’de yapılacak olması bölge için çok önemli, bunu fırsata çevirmeliyiz” diye konuştu. 

 

"HASTANE ARAŞTIRMA HASTANESİ OLMALI" 

 

 

DASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Özdinçer de Darıca bölgesinin en önemli sorunlarından birinin Darıca Farabi Hastanesi olduğuna dikkat çekti.  Hastane binasının çok geniş olduğunu ancak içinde büyşük bir bölümün boş olduğunu söyleyen Özdinçer, “Darıca Farabi Hastanesi bir an önce araştırma hastanesi olmalıdır. Burası araştırma hastanesi olacaktı ama birileri önüne geçerek engelledi” dedi. 

 

 

"BİRLİKTEN KUVVEN DOĞAR"

 

 

GENÇSİAD Başkanı Muzaffer Koşan ise bölge için güçbirliğinin her zaman katkısı olacağına dikkat çekti. “Birlikten kuvvet doğar” diyen Koşan, “TÜM SİAD’lar elbirliği yapınca sorunların daha kolay üstesinden geliriz. Ayrıca bakanlarımızı ve milletvekillerimizi buralara davet etmeliyiz ki sorunları gelsinler yerinde görsünler” diye konuştu. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.