1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. “Darıca MHP’ye sahip çıkacak”

“Darıca MHP’ye sahip çıkacak”

“PKK şantajlar altında ve aldığı tavizlerle 8 kamu görevlimizi, neye hizmet ettiği malum olan bir heyete teslim, tutanak ve imza karşılığında teslim etmiştir

A+A-

Bu caniler kimdir ki tutanak tanzim edecek kadar cüret ve cesarete sahip olmuşlardır?” dedi.

 

Yerel seçimlerdeki Darıca Belediye Başkanı adaylarını tanıtmak için Darıca'ya gelen Bahçeli, Darıca Kapalı Spor Salonu'nda partililerle buluştu. Törene MHP Genel Başkan Yardımcıları Şefkat Çetin, Rıza Demirel, Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Milletvekilleri Celal Adan, İsmet Bat, Sadi Durmaz, Abbas Bozyel, Recep Dumanlı, Ali Torlak, Lütfü Türkkan ve Kocaeli Büyükşehir adayı Saffet Sancaklı ile il ve ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Bahçeli, serbest bırakılan 8 kamu görevlisi ve İmralı görüşmeleriyle ilgili konuştu. 

 

Çok sayıda partilinin sloganları altında kürsüye çıkan MHP Genel Başkanı Bahçeli, terör örgütünün hükümetin gafleti sonucunda psikolojik üstünlükler elde ettiğini savunarak, "En son olarak PKK’nın kaçırarak aylardır elinde tuttuğu 8 kamu görevlilerimiz, iğrenç bir pazarlığa konu edilmiştir. Hükümetin acziyet ve ikramcı politikaları sayesinde, koskoca Türk devletini küçültücü ve gurur kırıcı bir pozisyona sokulmuştur. Bu olacak ve normal görülecek bir şey değildir. Terör örgütü, döktüğü kanların, işlediği cinayetlerin yanında, insan kaçırarak da sicilini zaten iyice karartmış ve kirletmiştir. PKK şantajlar altında ve aldığı tavizlerle 8 kamu görevlimizi, neye hizmet ettiği malum olan bir heyete teslim, tutanak ve imza karşılığında teslim etmiştir. Bu caniler kimdir ki tutanak tanzim edecek kadar cüret ve cesarete sahip olmuşlardır? Evlatlarımızın kaçırılması zaten adice işlenmiş bir suçtur ve sorumluları mutlaka cezalandırılmalıdır. Ancak suçlular AKP ile çözüm konuşmaktadır” dedi."PKK terör örgütüyle masaya oturmak, İmralı canisinin çekimine kapılarak Türkiye ve Türk milletinin müzakere edilmesi şaşırtıcı görülmemelidir” diyen Bahçeli, ş“Bugünkü ortamda değişik araç ve yollarla birliğimiz, beraberliğimiz ve son yurdumuzdaki bütün kalma hedefimiz aşındırılmak istenmektedir. Sanal çözüm ve barış sözleriyle, ip üstünde derin ve uzun bir uçurumu İmralı canisiyle birlikte geçmeye çalışan Başbakan yanlışın içine gömülmüş gitmiştir. Ve üstelik çözümden neyi umduğu, beklediği tam açıklığa kavuşturulamamıştır.  Süreç isimli, millet varlığını sökme ve kardeşliğimizi sürgün etme planı yabancı ülkelerin bir oyunu, küresel aktörlerin bir gözdağı mıdır? AKP hükümeti bile bile buna lades mi demiştir? Süreç laflarıyla İmralı canisinin türbülansına kapılan, kanlı cazibesine aldanan Başbakan ve hükümeti, akıl almaz bir şekilde milletimizin emanetlerine leke sürdürmektedir. AK Parti hükümeti PKK’nın dümen suyuna girmiş, bölücülüğün kodesine kendi rızasıyla düşmüştür." Dedi. 

 

Bu karanlık gidişe son verilemezse, Türkiye'nin önce iki dilli ve ortaklı can çekişen tek devlete, sonra ise çok dilli ve çok ortaklı bir federal devlet yapılanmasına doğru yol alacağını savunan Bahçeli, "Teslimiyetin dozuna ve hızına bağlı olarak değişecek bu aşamadan sonra Türkiye iki seçenek arasına sıkıştırılacaktır. Bunlardan birincisi; ayrı ayrı kimlik oluşturulmuş ve milletten ayrılmış kardeşlerin ve coğrafyaların da birbirinden uzaklaştığı parçalanma ve küçülme sürecidir. Diğeri ise; küresel gücün öncelik vererek dayatacağı model olan Irak ve Suriye’nin kuzeyini içine alacak ve aşiret reislerini kucaklayacak şekilde, çok devletli ve milletli konfederal bir devlet yapılanmasıdır" dedi.

 

“Darıca bize sahip çıkacak” 

Bahçeli konuşmasının ardından partisinin Darıca Belediye Başkanlığına aday gösterdiği Arif Gülen'i tanıttı. Darıca’nın MHP’ye ve Arif Gülen’e sahip çıkacağını söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İnanıyorum ki Darıca MHP’yi mahcup etmeyecek ve Türk milletinin bölünmesine Darıca müsaade etmeyecektir. Darıca dargınlık ve küskünlüklere hizmet vermez, birlik ve beraberliğimizi yok etmek içinde olanlara Darıca asla müsaade etmeyecektir. Sizlere inanıyor ve sizlere güveniyorum. Arif Gülen ve sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.