1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Dar Dokuma Şerit Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Dar Dokuma Şerit Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Tekstil dünyasında kullanılan birçok farklı malzeme seçeneği bulunuyor.

A+A-

 

Bu malzemelerin kalitesi üretilen tekstil ürününün de kalitesini belirlemektedir. Malzeme kalitesi ne kadar iyi olursa tekstil alanlarında yapılan üretimler de o kadar kaliteli olacaktır. Bu malzemelerin başında da dokuma şerit malzemelerinin önemli bir yeri bulunuyor. Müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleştirmiş olduğumuz dokuma şerit seçenekleri arasında farklı ürün çeşitleri bulunuyor. Her ürün çeşidinin kendine has bir özelliği bulunuyor. Aynı zamanda renk ve desen skalamız da son derece geniş olup istenilen miktarlarda üretim gerçekleştirme kapasitesine de sahip olan bir firmayız. Kaliteli olarak üretilen dokuma şeritler son derece dayanıklı olduğu için uzun yıllar kullanılabilme imkânına sahiptir.

 

Dokuma Şeritlerde Kullanılan Malzemeler

Dokuma şeritler farklı malzemelerden üretilmektedir. Bu malzemeler arasında polyester, poliproplen, kanvas, naylon veya pamuktan yapılma iplikler kullanılmaktadır. Son derece geniş bir kullanım alanı olan bu malzemeler dokuma şeritlerde de kendini bir hayli göstermektedir. Kalitesinin yüksek olması için de dokuma şeritlerde özel üretim teknikleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Dar dokuma şerit çeşitleri sayesinde müşterilerimiz kendi üretim alanlarında da en iyisini üretebilme olanağına sahip oluyorlar. Üretimlerimizde kullandığımız malzemeler en iyisi olup her türlü tekstil alanında kullanılabilecek tarzda olan dokuma şeritler üretmeye gayret gösteriyoruz. Standartlarımız son derece yüksek olduğu için müşteri portföyümüzde oldukça geniş bir hale geliyor.

 

Dokuma Şerit Çeşitleri Nelerdir?

Tekstil sektörünün farklı alanlarında kullanılabilmesi için birçok farklı şerit modeli üretiyoruz. Her modelde kullanılan iplik türü farklı olduğu için bu şeritlerin isimlendirilmeleri de farklılık arz ediyor. Standartlarımız son derece geniş olduğundan bu ürünlerde ortaya çıkardığımız ve müşterilerimize sunduğumuz ürün seçeneklerimiz de o kadar fazla oluyor. En çok üretimini yaptığımız şerit çeşitleri şunlardır;

  • Balıksırtı dokuma şerit

  • Fantezi dokuma şerit

  • Biye dokuma şerit

  • Simli dokuma şerit

  • Saçaklı dokuma şerit

Bunların yanında kanvas dokuma şerit, jakarlı dokuma şerit, baskılı dokuma şerit sayılabilir. Bu ürünler kullanılacakları endüstri ve tekstil ürününe göre farklılık arz etmektedir. Kalitesi iyi olduğundan uzun yıllar renginde herhangi bir solma meydana gelmeyen ürünlerdir.

 

Dokuma Şeritlerde Kalite Farkı

Firmamızın üretmiş olduğu şeritlerde farklı ebatlarda üretim gerçekleştirmek mümkün denilebilir. Müşterilerimizin isteklerini dikkate alan firmamız son derece yüksek kalitede dar dokuma şerit üretimi yapmaktadır. Renk skalamız son derece geniştir. Bu ürünler içerisinde her türlü kullanıma uygun olarak üretim gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz. Bu aşamada en önemli konu müşterilerimizin gereksinimleridir. Detaylar konusunda son derece titiz çalışan firmamız şerit üretiminde mutlaka özel tasarımlara da yer vermektedir. Yüksek oranda tercih edilen bir firma olmamız da müşteri isteklerine geniş yer vermemizden kaynaklanmaktadır. https://ledtexwebbing.com/tr/ adresi üzerinden firmamızın tüm ürünlerini inceleyebilir ya da ürün siparişi verebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.