1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Cumhuriyet şampiyonları belli oldu!

Cumhuriyet şampiyonları belli oldu!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile Dilovası Belediyesi ve Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilk defa düzenlediği "Cumhuriyet Koşusu" geçtiğimiz gün Dilovası Elmacık mevkiinde gerçekleşti.

A+A-

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile Dilovası Belediyesi ve Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilk defa düzenlediği "Cumhuriyet Koşusu" geçtiğimiz gün Dilovası Elmacık mevkiinde gerçekleşti.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Dilovası Belediyesi ve Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen "Cumhuriyet Koşusu"nun ilki önceki gün Dilovası Elmacık mevkiinde gerçekleşti. Dilovası'n da bulunan il, orta ve lise düzeyindeki okulların katılımıyla gerçekleşen koşuya 220 öğrenci katıldı.

 

Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ve yönetimi, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar ve vatandaşların ilgiyle izlediği yarışlarda öğrenciler İlk, Orta ve Lise olarak kız ve erkek ayrı gruplar halinde yarıştılar.

 

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman yaptığı konuşmada,” Çocuklarımızın spora ve sosyal aktivitelere yönlendirmek için bu yıl bir ilk gerçekleştirdik. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz “Cumhuriyet Koşusunu” her yıl yapacağız” bugün düzenlediğimiz Cumhuriyet koşusunda dereceye giren öğrencilerimizin gelecek yıllarda ilde ve ülkemizde dereceye girerek ilçemizi temsil edeceklerini düşünüyorum” dedi.

 

 

İLKOKUL BAY VE BAYANLARDA

 

 

İlkokul öğrencileri 1000 metre bayanlarda; Birinciliği Sedanur Dalgalı (Hasan Ali Yücel İ.O.), İkinciliği Yağmur Gülsu (Solventaş İ.O.), Üçüncülüğü Reyhan Karataş (Hasan Ali Yücel İ.O.), Dördüncülüğü ise Şevval San (Solventaş İ.O.) aldı.

 

İlkokul öğrencileri 1500 metre erkeklerde; Birinciliği Kamuran Arslan (Mübeccel Çolakoğlu İ.O.), İkinciliği Halim Kaya (Mübeccel Çolakoğlu İ.O.), üçüncülüğü Nurullah Murat (Hasan Ali Yücel İ.O.) ve dördüncülüğü ise İbrahim Vural (Mübeccel Çolakoğlu İ.O.) aldı.

 

 

 

ORTAOKUL BAY VE BAYANLARDA

 

 

 

Ortaokul öğrencileri 1500 metre bayanlarda; Özlem Karataş (Dilovası İ.Ö.O), İkinciliği Selvi Koç (Dilovası İ.Ö.O), Üçüncülüğü Gülşen Üldaş (Hasan Ali Yücel İ.O.) ve Dördüncülüğü Leyla Kılıç (Dilovası İ.Ö.O) aldı.

 

Ortaokul öğrencileri 2000 metre erkeklerde; Birinciliği Sinan Aydoğan Mübeccel Çolakoğlu İ.Ö.O), İkinciliği Yasin Yalçın (Mübeccel Çolakoğlu İ.Ö.O), Üçüncülüğü Onur Bağri (Hasan Ali Yücel İ.Ö.O) ve Dördüncülüğü Mehmet Gezer (Mübeccel Çolakoğlu İ.Ö.O) aldı.

 

 

LİSE BAY VE BAYANLARDA

 

 

Lise öğrencileri 2000 metre bayanlarda; Birinciliği Derya Üstündağ (Dilovası Ç.P.L.), İkinciliği Şebnem Adıgüzel (Yahya Kaptan A.L.), Üçüncülüğü Yeşim Kavak (Dilovası Ç.P.L.) ve Dördüncülüğü Zeynep Seçilmiş (Dilovası Ç.P.L) aldı.

 

Lise öğrencileri 2500 metre erkeklerde; Birinciliği Ayhan Belet (Dilovası Ç.P.L.), İkinciliği Emrah Ok (Dilovası Ç.P.L.), Üçüncülüğü Emrah Yılmaz (Dilovası Ç.P.L.) ve Dördüncülüğü Fatih Sap (Dilovası Ç.P.L.) aldı.

 

 

ÖDÜLLER BAYRAMDA

 

 

Cumhuriyet Koşusunda derece yapan öğrenciler 29 Ekim'de düzenlenecek törenle ödüllerini alacak. Yarışmada dereceye giren öğrencilerden birincilere Cumhuriyet altını, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise çeyrek altın hediye edilecek.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.