1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. CoolSculpting® Soğuk Lipoliz Nedir ?

CoolSculpting® Soğuk Lipoliz Nedir ?

Zeltiq CoolSculpting™ teknolojisi ile soğuk lipolizde yeni dönem başladı!

A+A-

CoolClinic tarafından uygulanan Zeltiq CoolSculpting™ soğuk lipoliz işlemi, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor.

Egzersize ve diyete dirençli bölgesel fazlalıklar, hem kadınların hem de erkeklerin korkulu rüyası. Ne yapılırsa yapılsın asla verilemeyen bölgesel kilolardan kurtulmak için tek çare artık cerrahi operasyonlar değil. Yağları parçalayıcı ve vücuttan güvenle uzaklaştırıcı bir teknolojiyle geliştirilen Zeltiq CoolSculpting™ diğer adıyla soğuk lipoliz cihazları, inatçı yağlardan kurtulmak için en iyi seçeneklerden birisi.

Karın, sırt, bel, kalça, diz ve bacaklarda etkin sonuçlar vaat edebilen Zeltiq CoolSculpting™, tek bir seansta yağ dokusunu %20 ila %40 oranında azaltabiliyor. Yağ hücrelerinin soğuğa bırakılması ve parçalanması prensibi üzerine kurulan Zeltiq CoolSculpting™ teknolojisi, FDA onaylı olup, insan sağlığına asla zarar vermeyen bir teknolojidir.

Düşük ısılara maruz kalan yağ hücrelerinin bütünlüklerinin bozulduğunu gören araştırmacılar, soğuk lipoliz teknolojisini geliştirerek bugün istenmeyen bölgesel fazlalıklardan kurtulmayı kolaylaştırdılar. Cerrahi operasyonlara uygun görülmeyen ya da ameliyattan korkan kişiler de soğuk lipoliz ile bölgesel fazlalıklarından kurtuldular. Ağrısız, acısız ve risksiz bir işlem olan soğuk lipoliz sonrası gündelik yaşamda aksamamaktadır.

Liposuction Ameliyatı İle Kıyaslandığında Soğuk Lipoliz İşlemin Avantajları

Soğuk lipoliz yani CoolSculpting tedavisi, FDA onaylı bir bölgesel incelme yöntemi olup, erkek veya kadın fark etmeksizin herkeste rahatlıkla uygulanabilen bir tedavidir. Yağ hücrelerinin kalıcı olarak yok olmasını sağlayan tedavilerden birisi olan liposuction ameliyatına alternatif olarak gösterilen soğuk lipolizde cerrahi işlem yoktur. Anestezi dahi gerektirmeyen soğuk lipolizde kesi olmadığı için de dikiş yoktur. Bu nedenle de estetik kaygılara yer yoktur.

Kas üstü yağ dokusuna etki eden lipoliz sayesinde çevre dokular etkilenmez ve morluklar oluşmaz. Liposuction ameliyatlarının sebep olduğu dalgalanmalar ya da çukurluklar ise lipolizde olmaz. Zeltip CoolSculpting uygulaması bu nedenlerden ötürü çok daha avantajlı bir işlemdir.

Zeltiq Coolsculpting™ Uygulaması Nasıl Yapılır?

30 ila 60 dakika kadar süren soğuk lipoliz işlemi, vücudun pek çok bölgesindeki kas üstü yağ dokusuna uygulanabilmektedir. Ağrısız ve acısız bir işlem olan soğuk lipoliz, yağ hücrelerini soğuk teknolojisi kullanarak parçalar. Cildin korunması adına ıslak mendil benzeri jel ped ile kaplanan işlem alanına cihazın başlığı yerleştirilir ve soğuk lipoliz başlar. Seanstan sonra ise sonuçlar genellikle ilk iki hafta içerisinde gözle görülür hale gelir. Lenf sistemi ya da diğer sistemler yardımıyla vücuttan atılan yağların yerinde çukurlaşma ya da diğer estetik kaygılar ise görünmez, vücut kendiliğinden şekil alır.

Zeltiq CoolSculpting™ deneyimini sizde yaşamak isterseniz CoolClinic’ten soğuk lipoliz nedir sorusunun cevabını bulabilir, randevu alabilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve kısa sürede fit bir bedene kavuşabilirsiniz.

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.