1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Cin Hastanesi ile Bio Enerji Derneği farkı
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Cin Hastanesi ile Bio Enerji Derneği farkı

A+A-

Hatırlarsanız bundan bir ay kadar önce İstanbul’da Hacamat yapılması için diye açılan ve fakat sonradan cin çıkarma işlerine de bakan bir hastane haberleri vardı. Söz de aydın kesimimizden buna tepki gecikmedi ve bakanlığın bilgisi dâhilinde sanırım hastane mühürlendi. İyi de yapıldı. Hacamat eski bir kavram olsa da tıbbi olarak faydaları bugün bile tartışılmayacak kadar bir gerçek. Hatta bunu eskiden olduğu gibi günümüzde sülük aracılığıyla yapanlar da var. Cin çıkarma olayına gelince, cinlerle uğraşmazsan çıkarmak zorunda da kalmazsın, böyle saçma sapan işlerle de uğraşmamış olursun, gerekte yok zaten. Kur’an’la ve ibadetle geçen hayata cinler de musallat olmaz zaten.

Güzel İstanbul’umuzda saçmalıkların bini bir para. Geçenler de yine bir haber vardı gazetelerde "Cinsel problemine derman bulmaya gitti, 25 bin lirası dolandırıldı." 
Erken boşalma sorunu için gittiği bio enerji derneğine giden iş adamı destek için reikici (ne oluyorsa artık) bayana yönlendiriliyor. Seansı 250 TL'den on gün bu hatunla beraber oluyor sayın iş adamımız ve toplam da 25 bin lira gidince savcılığa şikâyete gidiyor. Sadece bana değil başkalarına da yapıyorlar diyor. Bilgi Paylaşım Merkezi Derneği'nin yurt dışından getirttiği 'sevgi şelalesi' olarak da bilinen ve bio enerjiyle kimi hastalıkları tedavi eden İngiliz bioenerji uzmanı Stephen Troffu’da getirildiğini öğrenen iş adamımız derneğe tam güvenle seanslara katılıyor. İşin keyif yönünü kendisi bilir ama tedavinin sonuç vermediğinin gören iş adamımız giden paracıklarının derdine düşmüş olacak ki derneği şikayet ediyor. Dernektekiler de bir birlerini suçluyor.
Bize ne yahu adamların uçkur derdinden, bizi alakadar etmiyor da zaten. Ne var ki yanlış her yerde yanlış. Fakat gazetecilikte mahir medyamız dini motifli haberler yakalayınca mal bulmuş mağribi gibi saldırıyor. Nerde ahlaksızlık, uçkur hikâyeleri var onları da ballandıra ballandıra haber yapıyor. Yanlış öyle de yanlış böylede yanlış. Herkesin ve her kesimin kendince doğruları da olabilir. Ancak ne var ki aynı düzlem üzerinde bir biriyle kesişen doğrulara da evrensel doğrular diyoruz. Keşke bu evrensel doğrular da bari olsun ortak dili kullanabilsek. O zaman dezenfekte ortamda mikroplar ölür yanlışlar sağlıklı vücutta yaşama şansı bulamaz. Bu her kesim için aynıdır. Yoksa senin doğrun-benim doğrum, senin yanlışın-benim yanlışım kavgasından asıl meseleyi kaçırmış oluruz ki bunun kimseye bir faydası da olmaz.
Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.