1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP’li adaylar basınla buluştu

CHP’li adaylar basınla buluştu

CHP’li adaylar basınla buluştu

A+A-

CHP Kocaeli Milletvekili adayları, Gebze Antik Kafe’de düzenlenen kahvaltıyla basınla buluştu. Toplantıya CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, milletvekili adayları Turan Dumlu, Tamer Solakoğlu, Cuma Karavar, Asude Fırat Özkan, Kemal Nişancı, Yakup Törk, Utkan Güneş, Müzeyyen Topçu, CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, CHP Darıca İlçe Başkanı Şinasi Serdar, CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, CHP Dilovası İlçe Başkanı İrfan Ertürk, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, CHP Kocaeli eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan katıldı.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ, BASKI ÖZGÜRLÜĞÜNE DÖNDÜ

Karşılıklı soru cevap niteliğinde gerçekleşen basın toplantısında konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Türkiye’deki demokrasi gelişimi ve üzerine oynanan oyunlar hakkında konuştu. Hürriyet, "AK Parti’nin demokrasisi kopyala yapıştır üzerine kurulu. Demokratik açılımlar yaparak, kendi çıkarları uğruna nasıl adamcılık yaptıkları, Kurumlardaki demokratik anlayışları nasıl harcadıkları ortada. Erdoğan Cumhurbaşkanı ama AK Parti hala onun duruşuna göre tavır alan bir parti. Tek adamcılıklar hem partiyi hem de Türkiye’yi yönetmeye çalışıyorlar. Basın özgürlüğünü basım özgürlüğüne, kalem kırmayı burun kırmaya çevirdiler. İktidar partisi vaat etmez yapar. Ama Türkiye tarihinde ilk defa iktidar vaat etti. Hukuk zaten katledildi. HSYK’ya bile siyaset soktular. Vatandaşlar arasında yapılan anketlerde yargıya güven son sıralarda. Mahkeme kararlarında bile siyasi oyunlar yapıldı. Anayasa reformu dedikleri şey başkanlık sistemidir. Başkan olmak için CHP’ye hükümet kurma görevi vermediler” açıklamasında bulundu. 

GEBZELİLERİ KANDIRIYORLAR!

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise yaptığı konuşmasında Gebze’nin ilçe olması konusunda önemli detaylara değindi. Akar, Gebze’nin Kocaeli’nin en sorunlu ilçelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, mevcut iktidarın da Gebzelileri kandırdığını ifade etti. Akar, "Biz Gebze’nin sadece il olması konusunda değil,  Büyükşehir olması konusunda bir sözümüz var. Batıda Şifa Mahallesi ve Ağva’yı ekleyerek 750 bin nüfuslu bir kent yarattık. Mecliste AK Parti’lilerin oylarıyla reddedildi. Gebze’nin iyi hizmet alabilmesi için buna ihtiyacı vardı.  Biz Gebze’ye ikinci bir üniversite için çalıştık ve Mollafenari’deki alanı önerdik. Ancak mevcut enstitü üniversiteye çevrildi ve Gebze Teknik Üniversitesi yaparak iki fakülte ekleyerek üniversite yaptıklarını iddia ettiler. Biz o yetmez ikinci bir üniversite gerekli dedik.  Bu kanun teklifimiz de reddedildi. Dilovası için de çevre kirliliği için çalışmalarımız oldu. Meclis araştırmalarımız oldu ama muhalefet olarak gücümüz yetmedi. Gebze’de kimse Gebzeliyim demiyor” dedi.

PARALEL CUMHURBAŞKANININ TA KENDİSİ!

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan kendisine yöneltilen sorulara istinaden yaptığı konuşmasında, “Bu dönem biz politikalarımızı açıkladığımız zaman o dönemin maliye bakanı CHP bunları yaparsa oyumu CHP’ye veririm demişti. Şimdi geldiğimiz noktaya baktığımız zaman; CHP o programları bilimsel hazırladı. Bugün Türkiye’nin büyümesine baktığımızda yüzde 3 civarlarında devam ediyor. Bunu yüzde 6’ya çıkardığınızda gerekli kaynağı zaten bulursunuz. Son dönemlerde biz programı hazırlıyoruz, diğer partiler bizim peşimizden geliyor. Bizim açıkladığımız programı ufak değişikliklerle halka sunuyorlar. Gündemi biz belirliyoruz. Bizim söylediklerimiz ancak 6 ay sonra algılanıyor. AK Parti’nin programı tamamen şova dönük. Gideceklerini anladılar ve popülist siyaset yapmaya başladılar.  Paralel yapı Cumhurbaşkanının ta kendisi” dedi.

DARICA’DA HEDEF 30 BİN OY!

Kocaeli Milletvekili Yakup Törk, gazetecilerin kendisine Kars-Ardahan-Iğdır yöresi oylarıyla ilgili sorduğu soruya yönelik olarak yaptığı konuşmasında; “CHP özellikle 7 Haziran’dan sonra Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçte Genel Başkanımızın gerçek bir devlet adamı olduğunu görüyoruz. CHP ülkenin 5 temel sorununa çare olacak programlarını açıkladı.  Türkiye’de ekonomi eğitim, dış politikada sorunları vardı. Şimdi de önümüzde Kürt sorunu var. AK Parti’nin ülkeyi yönetemeyeceğini görüyoruz. Halkımızın CHP’ye sahip çıkması gerekiyor. Sıralamanın hiçbir önemi yok. Ülkede bir şeyler yolunda gitsin diye çalışıyorum. Sadece Kürt oylarına, Kars, Ardahan Iğdır oylarına değil, MHP, AKP ve HDP’ye oy veren insanların da çocuğuyum. Ben burada büyüdüm. Herhangi bir etnik kökene bağlı olsaydım HDP’den aday olurdum. Gebze’nin temsilcisi CHP’dir. Darıca’da 30 bin oy almayı hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.

FİKRİ IŞIK NASIL GEBZELİ?

CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz ise yaptığı konuşmada; "Kocaeli CHP tüm örgütleriyle seçime hazırdır. Gebze’nin il olmasıyla ilgili konu hassasiyetimdir. Bizim adaylarımız bu konuda taahhüt ve imza vermeye dün olduğu gibi bugünde hazırdır. Gebze’de hiçbir vekil koymayan AK Parti’li Bakan Fikri Işık ben Gebzeliyim diyor. Ama önce gelip Gebze’yi il, Hereke’yi ise ilçe yapacak; sonra ben Gebzeliyim diyecek" dedi.

 

Etiketler : , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.