1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP'nin Darıca’da 29 Ekim çoşkusu
CHP'nin Darıca’da 29 Ekim çoşkusu

CHP'nin Darıca’da 29 Ekim çoşkusu

CHP Darıca İlçe Başkanlığı Darıca Dudayev Sahil Parkı’nda alternatif 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması gerçekleştirdi.Gerçekleştirilen törene; CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hilmiye Selçuk, İlçe Gençlik Kolları Başkan

A+A-

575d19fa-a9f2-4f66-9555-7468f0ad3c0d.jpgCHP Darıca İlçe Başkanlığı Darıca Dudayev Sahil Parkı’nda alternatif 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması gerçekleştirdi.
Gerçekleştirilen törene; CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hilmiye Selçuk, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kızılbuğa, meçli üyeleri, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı. Düzenlenen alternatif törende CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş bir konuşma yaptı. Başkan Aktaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.
MİLLETİMİZ SÖZ SAHİBİ OLDU
Cumhuriyet'te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, anlayışıyla Halk kendi kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanmaya başlamış, böylece yurttaşlar seçme ve seçilme hakkına sahip olmuştur. Devlet yönetimi, sınıfların, kişilerin ailelerin veya bir zümrenin eline bırakılmamış doğrudan yurttaşa teslim edilmiştir. Böylece milletimiz yönetimde söz sahibi olmuş, Cumhuriyet ile tornacının çocuğunun Cumhurbaşkanı, çobanın çocuğunun başbakan olmasının önü açılmıştır.
KAT ETTİĞİMİZ MESAFE KÜÇÜMSENECEK GİBİ DEĞİL
Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu, ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir.
ÇAĞDAŞ UYGARLIK YOLUNDA DEVAM ETMEKTEN BAŞKA BİR YOL YOK
Cumhuriyet bize ulus olmayı, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin 97 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Geçmişte yaşanan onca olumsuzluğa darbelere, Sıkıyönetimlere, gerici tüm uğraşlara rağmen millet demokrasiden ve çağdaşlaşmadan asla vazgeçmemiştir. Türkiye Cumhuriyetinin laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlemeye devam etmekten başka bir yolu yoktur. 
HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.