1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çevre kirliliği yine TBMM'de!

Çevre kirliliği yine TBMM'de!

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Hurşit Güneş, son dönemde Gölcük çevresinde artan hava kirliliğini, verdiği soru önergesi ile Meclis gündemine taşıdı.

A+A-

Hurşit Güneş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından cevaplanmak üzere verdiği soru önergesinde, Gölcük ve çevresindeki hava kalitesinin son 10 yıllık değerlerinin açıklanmasını istedi. 

 

Güneş Meclis Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde, Gölcük nüfusunun son 4 yılda iki kat artarak 135 bini geçtiğini belirtip, D – 130 karayolunun neden olduğu kirliliğe dikkat çekti. CHP'li Güneş, karayolunun ilçe merkezinden geçmesinin neden olduğu olumsuzlukların yanı sıra, Donanma Komutanlığı'na bağlı olarak da ilçenin yoğun ziyaretçi akınına uğradığını belirtti. 

 

Hurşit Güneş, Gölcük ve Değirmendere'deki hava kirliliğiyle ilgili olarak kendisine gelen şikâyetlerde de gözle görülür bir artış olması üzerine, konuyu Meclis gündemine taşıdığını söyledi.

 

Hurşit Güneş, Çevre Bakanı Bayraktar'a, cevaplanmak üzere şu soruları yöneltti: 

 

1. Kocaeli sınırları içinde kaç adet, hava kalitesi ölçüm aracı bulunmaktadır?

 

2. Ölçüm araçlarından, Gölcük ve çevresinde konuşlandırılmış olan var mıdır?

 

3. Gölcük ve çevresinin son 10 yıl içindeki hava kalitesi, ölçüm sonuçlarına göre nasıl bir grafik oluşturmaktadır.

 

4. Gölcük ve çevresindeki hava kalitesi ölçüm sonuçlarına göre, 10 yıl içinde doğa ve insan hayatını olumsuz etkileyecek düzeye ulaşmış mıdır?

 

5. Kocaeli sınırları genelinde ve Gölcük merkezli olarak, hava kalitesini iyileştirme yönünde, Bakanlığınızın, ileriye dönük planları nelerdir?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.