1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çayırova'da SEDAŞ alarmı!

Çayırova'da SEDAŞ alarmı!

SEDAŞ Çayırova Arıza Bakım Şefliği'nin yarından tarihinden itibaren kapatılarak Darıca'ya taşınması kararına muhtarlar tepki gösterdi.

A+A-

Muhtarların açıklamasına CHP ve SP Çayırova ilçe başkanları da destek verdi. Çayırova’dan Darıca’ya taşınması kararlaştırılan SEDAŞ Arıza Servisi’nin Çayırova’da kalması amacı ile başlatılan çalışmalar devam ediyor. Çayırova Muhtarlar Derneği öncülüğünde SEDAŞ önünde dün basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya CHP ve SP Çayırova ilçe başkanları da destek verdi.

 

 

MUHALEFETTEN TEPKİ 

 

 

Senelerden beri Çayırova’da hizmet veren SEDAŞ’ın Çayırova Arıza Servisi’ni Darıca’ya taşıması yolunda karar almasının ardından tepkiler çoğalırken, Çayırova Muhtarlar Derneği öncülüğünde dün bir basın açıklaması yapıldı. SEDAŞ’ın Özgürlük Mahallesi’nde bulunan Arıza Servisi önünde düzenlenen basın toplantısında CHP Çayırova ilçe Başkanı Veysel Suludere ile Saadet Partisi ilçe başkanı İlhami Bayrak’ta hazır bulunarak Muhtarlar Derneğine destek verdiler. Basın açıklamasına Çayırova’nın duyarlı insanları da katılırken, Çayırova Kaymakamı A. Selim Parlar, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş ile iktidar partisinin ilçe başkanı Nazmi Özmen’e bu konuya duyarsız kaldıkları gerekçesiyle tepki gösterildi.

 

 

 

"SEDAŞ’IN GİTMESİNE İTİRAZIMIZ VAR"

 

 

Muhtarlar Derneği Başkanı Kanber Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Çayırova Muhtarlar Derneği olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve halkımızın yanındayız. SEDAŞ Çayırova Arıza Bakım Şefliği kapatılarak 1 Mart 2012 tarihinden itibaren Darıca’da hizmete sunulacakmış. Bu duruma itirazımız var! Bu ilçenin elektrikle ilgili bu kadar problemi dururken bırak kaç. Buradan gittikten sonra yapamadığını gelip ara ara yapacaksın! Biz de buna inandık. Yok öyle. Çayırova’yı yönetenler belediye başkanı, ilçe kaymakamı, siyasi partiler sorumluluk sahibi olarak Çayırova’ya sahip çıkmak zorundadır. Hizmetlerin fotoğrafını çekip bir yerlere yapıştırmak, afiş asmakla hizmet üretilmiyor. Hizmet bitmiyor. Hizmet için icraatını görelim. SEDAŞ’ın Çayırova’dan gitmesine engel olalım.  

 

 

ÖRGÜTLÜ GÜÇ HAREKETE GEÇMELİ

 

Buradan SEDAŞ yöneticilerine de sesleniyoruz. Sattığınız enerji karşılığında para alıyorsunuz. Bize yatırım yapmak, sorunlarımızı gidermek zorundasınız. Özelleştirmede bu işi alırken, yatırım ve hizmet sözü verdiniz. 100 bin nüfuslu Çayırova hizmet bekliyor. Elinde bulunanların başka bir yere götürülmesini değil!Çayırova’nın Sivil Toplum Örgütleri, siyasi partileri, dernekleri, kişi ve kurumlarının Çayırova’nın menfaatleri noktasında bir araya gelmesi, aktif ve verimli olması gerekiyor. Yoksa yaşam alanlarımız hızla daralacaktır. Bugün burada olduğu gibi Çayırova’nın örgütlü gücü harekete geçmek, Çayırova’ya sahip çıkmak zorundadır. Biz SEDAŞ’ın Çayırova Arıza Bakım Şefliğini taşımaktan vazgeçeceğine, yeni yatırımlar yaparak Çayırova halkı ile bütünleşeceğine inanıyoruz. SEDAŞ yönetiminden bu adımı bekliyoruz.” 

 

 

HİZMET ALANI ÇOK GENİŞ

 

Basın açıklamasının ardından sessizce dağılan gurubu temsilen Muhtarların SEDAŞ Genel Müdürlüğü ile bir görüşme yapması da kararlaştırıldı. Basın açıklamasına Şekerpınar ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarları mazeret bildirerek katılmazken, diğer 7 mahallenin muhtarları bir arada bulundu. Çayırova Arıza Bakım Şefliği’nin 18 personelden oluştuğu, Çayırova, Şekerpınar ve Tepeören hattı ile ilgilendiği bölgedeki bakım ve arıza işlerinin yanı sıra sokak lambalarının da değiştirilmesi konusunda yetkili olduğu öğrenildi. Çayırova Arıza Bakım Şefliği’nin Darıca’ya taşınması halinde darıca ve Çayırova ekibi birleştirilecek. Bölgede yaşanan arızalara hızlı ve çabuk müdahale edilmesi şansı da ortadan kalkacak. Tesis bakımından da oldukça sorunlu olan Çayırova, Çayırova Arıza Bakım Şefliği’nin bölgeden gitmesi ile birlikte daha çok sorun yaşamaya başlayacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.