1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çayırova'da gergin Meclis toplantısı!

Çayırova'da gergin Meclis toplantısı!

Çayırova Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısında CHP’li meclis Muharrem Balkancı’nın denetim komisyonun çıkarılmamasına tepki gösteren CHP’li ve Saadet Partili meclis üyeleri durumu protesto etmek için meclis oturumunu terk ettiler.

A+A-

 

 

Çayırova Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı geçtiğimiz akşam meclis salonunda gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın ardından HAS Partili meclis üyesi Ragıp Yürük meclis başkanlığına 10 konu hakkında soru önergesi vererek sözlü ve yazılı açıklama yapılmasını istedi. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden CHP grubu adına Veysel Suludere, CHP’li meclis üyesi olan Muharrem Balkancı’nın denetim komisyonundan çıkarılması ve yeni üyenin seçilmesini meclis gündemine getirilmesini için önerge verdi. CHP’lilerin bu isteğinin hukuken uygun olup olmadığını bilmedikleri için meclis gündemine alamayacaklarını ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, “Denetim komisyonunda bulunan Muharrem Balkancı’nın istifa etmesi gerekiyor” dedi. Ziyaettin Akbaş’ın bu sözlerine tepki gösteren Saadet Partili meclis üyesi İlhami Bayrak, “Böyle bir siyaset anlayışı olmaz. Aziz Yıldırım yaptığınız bunların yarısını yapmadı aylardır içeride tutuluyor. Sizin bu yaptığınız resmen şikedir” diye konuştu.

 

BALKANCI VE YÜRÜK KALDI

 

CHP’lilerin önergesinin kabul edip edilmemesi ve tartışmaların artması üzerine Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Muharrem Balkancı’nın istifa etmesini istedi. Belediye başkanının bu sözleri üzerine İlhami Bayrak, “Siz söyleyin istifa eder. Zaten komisyona seçen de sizlersiniz. Bu resmen siyasi bir ahlaksızlıktır. Bu meclisi tüm Türkiye’nin seyretmesi gerekiyor” dedi. CHP’li meclis üyesi Veysel Suludere ise, meclise sundukları önergenin meclis gündemine alınıp görüşülmesi gerektiğini belirterek, “Meclis gündemine alınmasını istediğimiz önergenin oylamaya sunulmasını istiyoruz” diye belirtti. Yapılan oylama sonucu CHP’lilerin gündeme alınmasını istedikleri maddenin yapılan oylama sonucu kabul edilmemesi üzerine CHP’li ve Saadet Partili meclis üyeleri alınan kararı protesto etmek için meclis oturumunu toplu olarak terk ettiler. Meclis oturumunu terk eden meclis üyelerinin ardından muhalefet partisi adına CHP’li Muharrem Balkancı ve HAS Partili Ragıp Yürük kaldı. 

 

‘YENİ ANAYASA İÇİN GÖRÜŞ ALACAĞIZ’

 

Muhalefet partili meclis üyelerinin meclis oturumunu terk etmesi üzerine meclis oturumuna devam edildi. HAS Partili meclis üyesi Ragıp Yürük’ün soru önergelerine cevap veren Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Çayırova’nın her geçen gün daha da geliştiğini söyledi. Başkan Akbaş, “Çayırova Belediyesi yaptığı hizmetlerle vatandaşların mutluluğunu sağlamaya devam ediyor. Engellilerle ilgili olarak çok güzel ve örnek bir sempozyum yaptık. 26 Mart’ta okullarda Benim Anayasam adlı bir çalışma başlatıyoruz. Öğrencilerimizin yapılacak yeni anayasa hakkındaki görüşlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne göndereceğiz. Bunun dışında engellilerin yeni anayasa hakkındaki görüş ve önerilerini belirtmeleri yönünde bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Çayırova Belediyesi olarak hem Çayırova hem de ülke gündeminde çok büyük işler ve projeler yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

 

KENT KONSEYİNE 35 BİN TL

 

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ın konuşmasının ardından meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemin birinci maddesi 1192 ve 1176 adalarda bulunan arsaların durumu oy çokluğuyla imar ve tadilat komisyonuna havale edildi. Meclisin 2’nci ve 3’üncü maddesi de havale edilen komisyonların oyları okunarak oylandı. Çayırova Belediyesi tarafından Çayırova Kent Konseyine 35 bin TL’lik bütçe verilmesi ve denetim komisyonun kurulması oy birliğiyle kabul edildi. Meclisin 6’ncı maddesi olan Çayırova Belediyesi’nin yeni logosu ve bayrağının tescil edilmesi maddesi komisyon raporunun okunup oybirliğiyle kabul edildi. Meclisin 7’nci, 8’inci ve 9’uncu, 10’uncu, 11’inci ve 12’nci maddeleri gerekli komisyonlara havale edilmesine oy çokluğuyla kabul edildi. Çayırova Belediyesi Mart ayı olağan toplantısında gündem dışı söz alan HAS Partili meclis üyesi Ragıp Yürük, Çayırova Belediyesi tarafından yapılan kent meydanı projesinde kapsamında vatandaşların mağdur edildiğini söyledi. 

 

‘VATANDAŞLAR MAĞDUR EDİLMEYECEK’

 

Çayırova Belediyesi Mart ayı toplantısında gündem dışı söz alan HAS Partili meclis üyesine cevap veren Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, “Bizler hiçbir vatandaşımızı mağdur etme gibi bir iş yapmayız. Çayırova kent meydanı çalışması kapsamında tüm vatandaşlarımızın fikirlerini alıyoruz. Ancak arada fırsatçılık yapmak isteyenler oluyor. Bu duruma asla izin vermeyiz. Yaptığımız tüm işler hukuka uygundur. Çayırova kent meydanının Çayırovamıza yakışması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz” dedi. Çayırova Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı 3 Nisan Salı günü saat 18.30'da yapılması oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.