1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Çayırova'da 10 Okul Okulum Temi̇z Belgesi̇'' ni̇ Aldı
Çayırova'da 10 Okul Okulum Temi̇z Belgesi̇'' ni̇ Aldı

Çayırova'da 10 Okul Okulum Temi̇z Belgesi̇'' ni̇ Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE arasında Temmuz 2020 de yürürlüğe giren işbirliği protokolü ile Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu yayınlanmıştır.

A+A-

Okulların daha iyi koşularda açılabilmesi ve eğitim hizmetlerinin yeni normale uyum sağlayabilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE arasında Temmuz 2020 de yürürlüğe giren işbirliği protokolü ile Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu yayınlanmıştır. Kılavuzun uygulanması kapsamında belirtilen şartları yerine getiren okullar Okulum Temiz Belgesi almaktadır. Çayırova ilçemizde, tüm okullarımızda, hijyen şartlarının uygunluğunu gösteren Okulum Temiz belgesini almak üzere çalışmalar yürütülmekte olup, İş sağlığı ve güvenliği bürosu tarafından ilk etapta denetimleri tamamlanan 10 Okulumuza Okulum Temiz belgeleri düzenlenmiştir. 
Bu kapsamda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Azmi TUNÇ ve okul müdürlerimizin katıldığı program ile, denetimleri tamamlanarak ‘Okulum Temiz Belgesi’ alan okullarımıza belgeleri,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK tarafından verilmiştir. 
Okulum Temiz Belgesi Alan Okullarımız şunlardır: 
İstiklal İlkokulu, 
Sultan Fatih Anaokulu, 
Öğretmen Şevket Özay İlkokulu, 
Çayırova Yunus Ergüz İlkokulu, 
Atatürk Ortaokulu, 
Çayırova Reysaş Lojistik Ortaokulu, 
Çayırova Şekerpınar Toki Anaokulu, 
Mustafa Necati Ortaokulu, 
Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi, 
Yapı ve Kredi Bankası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Çayırova’da tüm okullarımızda, Okulum Temiz Belgelendirmesini sağlamak için çalışmalarımız devam etmekte olup, Çayırova İlçemizdeki okullarımızın Okulum Temiz belgesi almak için başvuruları tamamlanmıştır. Desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK’e ve Sayın Kaymakamımız Hasan GÖZEN’e şükranlarımızı sunarız. 
 Gayretli çalışmalarından dolayı tüm okul yöneticilerimize, eğitim ailemize ve denetimlerini sürdüren iş sağlığı güvenliği personeline teşekkür ederiz.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.