1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çayırova Zabıtası'ndan yeni kurallar!

Çayırova Zabıtası'ndan yeni kurallar!

Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve UKOME işbirliği ile sürdürülen çalışma doğrultusunda Çayırova da bazı sokaklarda tek yön uygulamasına geçildi.

A+A-

Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) işbirliği ile sürdürülen çalışma doğrultusunda Çayırova da bazı sokaklarda tek yön uygulamasına geçildi.

 

 

TEK YÖN UYGULAMASI BAŞLADI

 

 

Çayırova’nın en işlek caddelerinden ve en önemli ana arterlerinden olan Fatih Caddesi’nde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak ve ara sokaklarda çift taraflı trafik akışını düzenlemek amacı ile Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri UKOME işbirliği ile 5213 ve 5206 sokaklarda tek yön uygulaması başlatıldı. 2011/157 sayılı UKOME kararı ile başlatılan uygulama da 5213 sokak Çayırova Mahallesinde tünel üstünden, Belediye istikametine, 5206 sokak ta Özgürlük Mahallesi Fevzi Çakmak Lisesi’nden Çayırova Mahallesi tünel istikametine gidiş olarak yön verildi. Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinde söz konusu sokaklarda 9 noktaya bu uygulamalar hakkında bilgilendirici afişler asılarak sokak başlarına girilmez tabelaları konuldu.

 

 

Çayırova Belediyesi zabıta Müdürlüğünce yapılan uygulamalardan biri ise ilçe genelinde özel firmalara ait afişlerin toplatılması. Yol kenarlarına, cadde ve sokaklara, kamu kurum, kuruluş veya özel şirketlere ait yerlere afiş el ilanı ve broşürlerin asılmasının yasak olduğu tekrar hatırlatan Zabıta Müdürlüğü yetkilileri aksi davranışlarda 5326 sayılı kanuna göre yasal işlem yapılacağını ifade ettiler.

 

 

KARARA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM

 

 

Fatih caddesi’nde yaşanan trafik sorununu çözmek için birçok çalışma sergileyen Çayırova Belediyesi Fatih Caddesi’ne de bazı standartlar getiriyor. Fatih Caddesi’nde esnafların yüklerini boşaltması veya toptancılardan malzeme almasını da kapsayan çalışma yasa gereği belli saatler arasında yapılacak. Fatih Caddesi’nde akşam 19.00 ile sabah 09.00 saatleri aralarında yük indirme bindirme işlemlerinin yapılacağını ifade eden yetkililer konu ile ilgili duyuruları caddenin muhtelif yerlerine büyük afişler halinde astıklarını ifade ettiler. Bu yasaklara uymayan esnaflara 2011/183 sayılı Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi UKOME kararı ile cezai işlem yapılacağını belirtildi.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.