1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Çayırova Belediyesi'ni yerden yere vurdular!

Çayırova Belediyesi'ni yerden yere vurdular!

CHP Çayırova İlçe başkanı Rasim Meriç, düzenlediği basın toplantısında, Çayırova belediyesi ile ilgili ağır iddialarda bulundu.

A+A-

Meriç, Çayırova eski Belediye başkanı Timur Koç,  belediye meclis üyeleri ve il yöneticilerinin katılımı ile düzenlediği  toplantıda, Belediyenin  hizmet yerine yanlış işler yaptığını, iş yapmış olmak için iş yaptığını, belediye önünde granitin üstüne seramik döşediğini, dini alanı ve spor tesislerini kiraya verecek kadar gözü döndüğünü,  büyük rakamların konuşulduğu  edildiği ihaleler ve alımlar konusunda başlatılan inceleme hakkında bilgi alamadıklarını, her şeyin gizlendiğini ileri sürdü. Belediye eski başkanı Timur Koç ise, belediyenin kendisi tarafından yapılan hizmetleri yok etmek istediğini, spor tesislerini hayvan ahırı yaptıklarını ve  parkların ismine bile tahammül edemediklerini ifade ederek, “bizim yaptıklarımızın hepsini yıkın, kurtulun”dedi.

 

 

 

HESAP VEREMİYORLAR

 

 

Toplantıda  ilk olarak konuşan İlçe başkanı Rasim Meriç konuşmasına,” CHP  olarak, anamuhalefet görevimizi, Çayırovalı bilinci ile yapıyoruz. Bizim için ilçemizin genel çıkarları her zaman ön plandadır. Oysa, ilçemiz aynı mantık ile yönetilmemektedir. Çünkü, harcadığı paranın rakamsal olarak hesabını veremeyen, nereye harcadığını sürekli olarak açıklamaktan kaçınan ve yöneticilik kabiliyetinden yoksun bir belediye başkanı  var” diyerek başladı.

 

 

 

GRANİT ÜZERİNE SERAMİK DÖŞENİYOR

 

 

Çayırova belediyenin  kendi dönemlerinde yapıldığı ve çoğu büyükşehirde bile olmayan belediye hizmet binasına sahip olduğunu, önlerinin granitle kapıl olduğunu, ancak mevcut yönetimin granitin üstüne Çin malı seramik döşediklerini ileri sürdü.  Meriç, “124 dolarlık granitin üzerine, 22 liralık seramik döşüyorlar”dedi.

 

 

 

KAYMAKAMI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

 

 

Meriç, Çayırova Belediyesinin dini alan yeri olarak ayrılan yerin bir firmaya kiralanmasına da tepki göstererek, ilçe kaymakamı Selim Parlar’ı  soruşturma açması için göreve davet etti. Meriç, “Şekerpınar’da dini alan olarak ayrılan yeri ve spor tesislerini bile kiraya çıkartarak ilçemizin kaynaklarını nasıl kuruttuklarını dosta düşmana gösterdiler. Dini alan olarak ayrılan bir yeri bir firmaya kiraladılar. Ne kadar kiraya verdiklerini ise, gizlediler. Ancak, kaymakam olayın yasal olmadığını bildiğinden bu kiralama işini iptal etti. Oysa, iş bu kadar basit değil. Soruşturma talep ediyoruz.”şeklinde konuştu.

 

 

 

SORUŞTURMANIN SONUCUNU BEKLİYORUZ

 

 

Çayırova Belediyesinin yaptığı yanlışlar, ihale, alım gibi usulsüzlük iddialarına ilişkin Kocaeli Defterdarlığı tarafından başlatılan inceleme yada araştırmanın  kendileri tarafından yakından takip edildiğine de dikkat çeken Meriç, “Büyük rakamlar ve usulsüzlükler konuşuluyor.  Bilgi verilmiyor, meclis üyelerimiz bile bilgilendirilmiyor. İnşallah bunların faturası birkaç memura kesilerek işin içinden sıyrılmaya çalışmazlar” dedi.

Meriç, Belediye binası tadilatı ve stadyumda çektikleri fotoğrafları da basına dağıttı.

 

 

8 YIL BOŞA GİTTİ

 

 

Çayırova belediyesi kurucusu  ve iki dönem belediye başkanlığı yapmış olan Timur Koç ise, Çayırova’nın son 8 yılının boşa gittiğini, çünkü kendi dönemlerinde yapılan hizmetlerin üzerine makyaj yapıldığını, hiçbir kalıcı hizmet yapılmadığını, personel maaşı ödeme, asfalt dökme ve Fatih caddesi şenlikleri dışında bir proje üretilmediğini, belediyenin esas çabasının kendi hizmetlerini  halkın kafasından silmek için oyunlar yapmak olduğunu ileri sürdü. Koç,” önceki yönetim, bizim ayırdığımız eğitim alanlarına okul yaptırmakla övünerek 5 yılı tamamladı, mevcut yönetimde bizim eserlerimize makyaj yaparak süresini tamamlıyor” dedi.

 

 

VARSA BİR ESERİNİZ, GÖSTERİN

 

 

Koç şunları söyledi: “Belediye hizmet binası, parklar,  muhtarlık binaları, mezarlıkların düzenlenmesi bizim dönemimizde yapıldı. Gebze ve Darıca’dan önce, bölgemize Yuvacık suyunu ilk biz getirdik ve vatandaştan  üç yıl ücret almadık. Kanalizyon sorununu biz çözdük. İmar planlarını  bölgemizde biz yaptık. Okul ve dini alan yerlerini biz ayırdık. Araç parkını biz kurduk. Kuştepe Orman Piknik alanını da orman bakanlığından biz aldık. Çağdaşkent’i biz başlattık. Yapı Kredi Bankacılık üssü ve sanayi yatırımları da bölgeye biz kazandırdık. Caddelerin hazırlanması da bizim eserimizdir. Peki bunlara makyaj dışında ilave ettiğiniz bir proje gösterin? “dedi.

 

 

 

STADI AHIR YAPTINIZ

 

 

Timur Koç ismine tahammülsüzlüğün öyle bir boyuta vardığını, kendileri tarafından yapılan ve bölgede parmakla gösterilen Timur Koç spor tesislerinin hayvan pazarına dönüştürülerek ahır yapıldığını, bazı parkların  isimlerinin değiştirildiğini de vurguladı.

 

 

 

BİNA 1.YILDA BİTTİ TADİLAT 2 YILDIR SÜRÜYOR

 

 

 

Biz belediye binasını 1 trilyon 200 bin liraya yaptıklarını, oysa tadilatı için harcanan paranın bundan daha fazla olduğunun söylendiğini, bununla yeni bir kültür merkezi yapılabileceğini, üstelik iki yıldır bir türlü bitmediğini söyleyen Koç, “Çayırova Spor tesislerine ismimi ben vermedim. Spor Müdürlüğü ve kulüp benden habersiz verdiler. İlk iş ismimizi kaldırmak oldu. İsmimizin olması  önemli değil. Bir tahammülsüzlüğe dikkat çekmek istediğim için söyledim.   İsmimize ve  yaptığımız eserlere tahammül edemiyorlar. Buradan çağrı yapıyorum, biz yaptığımız için, belediye binasını, mezarlıkları ve muhtarlıkları   yıkın. Suyu da kapatın.”dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.